To Technikum to Twoja przyszłość!

2024-03-07 16:47:31(ost. akt: 2024-03-07 17:01:34)   Materiał partnera

Autor zdjęcia: Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca

Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca zaprasza wszystkich ósmoklasistów z regionu i nie tylko do rozpoczęcia nauki w technikum.
TECHNIK LEŚNIK

Kształcąc się w zawodzie technika leśnika przekonasz się, że las to nie tylko drzewa. To złożony organizm, w którym rośliny i zwierzęta współistnieją i oddziaływują na siebie. Organizm, który ma również ogromny wpływ na życie człowieka – nasze życie. W dobie globalnego ocieplenia lasy spełniają bardzo ważną rolę. Dzięki nim oddychamy świeżym powietrzem. Produkują tlen i pochłaniają szkodliwy gaz cieplarniany – dwutlenek węgla. Spełniają również szereg funkcji społecznych, jak chociażby rekreacyjne czy krajobrazowe.

TECHNIK WETERYNARII

Jako technik weterynarii będziesz miał częsty kontakt ze zwierzętami! Technik weterynarii pomaga lekarzowi weterynarii w zwalczaniu chorób zwierząt. Po ukończeniu technikum pracę można znaleźć w lecznicach weterynaryjnych, sklepach zoologicznych, schroniskach dla zwierząt, zoo albo w leśnictwie. Ponadto może prowadzić nadzór sanitarno-weterynaryjny oraz samodzielnie prowadzić gospodarstwo rolnicze, a także podjąć pracę jako psycholog zwierzęcy (np. przy leczeniu zaburzeń behawioralnych u zwierząt domowych) dziennikarz w czasopismach dla hobbystów. Umożliwiamy uzyskanie prawa jazdy kat. B.


TECHNIK ROLNIK

Po ukończeniu kierunku technik rolnik można przejąć i prowadzić własne gospodarstwo rolne lub też pracować w rolniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych związanych z produkcją rolniczą. Można także prowadzić własną działalność gospodarczą (gospodarstwo agroturystyczne, ogrodnictwo ekologiczne, marketing produktów rolniczych itd.). U nas zdobędziesz też specjalizację agroturystyczną! Umożliwiamy uzyskanie prawa jazdy kat. T.


Dyplom ukończenia naszej szkoły daje możliwość korzystania z przywilejów przysługujących rolnikom w Unii Europejskiej oraz pozyskiwania środków finansowych z funduszy strukturalnych Unii.

Szkoła oferuje miejsca w internacie wszystkim mieszkającym w dalszych miejscowościach.

Nasza szkoła stwarza odpowiednie warunki do edukacji wszystkim, przyszłym gospodarzom lasów, weterynarzom, rolnikom. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania z wykorzystaniem najnowszych pomocy naukowych (tablic interaktywnych, plansz edukacyjnych, przyrządów pomiarowych, eksponatów itp.). Nasza kadra, to edukatorzy z wieloletnim doświadczeniem praktycznym.


Zajęcia w technikum to przede wszystkim zajęcia terenowe, których w programie jest więcej niż „nudnej” teorii. To praktyki, podczas których nabędziesz wiedzę niezbędną do wykonywania konkretnego zawodu. Oferujemy również praktyki za granicą w ramach projektów z Erasmus +. Są to wyjazdy m.in. do Grecji, Hiszpanii albo Chorwacji.

Zapraszamy do korzystania z zajęć kółka jeździeckiego.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5