Oleccy szachiści pokazali się z dobrej strony

2024-02-02 10:59:06(ost. akt: 2024-02-02 11:07:20)

Autor zdjęcia: Krzysztof Konewko

W Suwałkach rozegrano XXIV Turniej szachowy „Ferie Zimowe 2024". Do rywalizacji przystąpiło m.in. 8 szachistów sekcji szachowej MLKS Czarni Olecko.
Zawody podzielono na cztery grupy uzależnione posiadanym rankingiem. Do rywalizacji przystąpiło 8 szachistów sekcji szachowej MLKS Czarni Olecko: Maksymilian Hanc, Igor Dubrowny, Olaf Giełazis, Wiktoria Bielska, Antoni Iber, Jakub Żementowski, Borys Żurawlew i Sebastian Hanc.

Turnieje A-C rozegrano na dystansie 7 rund i tempie gry 30 minut + 30 sekund za wykonane posunięcie, a turniej D na dystansie 5 rund i tempie 15 minut+15 sekund za wykonanie posunięcia. W najsilniejszym turnieju A zagrali: Maksymilian i Igor. Maksymilian zdobył 5 pkt i zajął drugie miejsce. Igor z dorobkiem 2,5 pkt zajął 6. miejsce. W Turnieju B trzecie miejsce zajął Olaf (4,5 pkt). Wiktoria z dorobkiem 3 pkt zajęła miejsce ósme. Po pierwszym dniu zawodów Wiktoria zajmowała drugie miejsce (3 pkt z 4 partii) z realnymi szansami na podwyższenie kategorii. Niestety na drugi dzień zawodów nie dojechała.

W turnieju C wystąpił Antoni Iber, który zdobył 6 pkt i zajął drugie miejsce. Dzięki dobremu występowi Antoni podwyższył kategorię szachową z V na IV.

Turniej D zdominowali: Jakub Żementowski, który zdobył komplet punktów i zajął pierwsze miejsce oraz Borys, który zdobył punkt mniej i zajął drugie miejsce. Miejsce tuż za podium (4.) zajął Sebastian. Jakub zdobył od razu kategorię IV (z pominięciem kategorii V), a Borys - V kategorię.

Obrazek w tresci


Krzysztof Konewko
Sekcja szachowa
MLKS Czarni Olecko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5