Jasełka na Dzień Babci i Dziadka w Wieliczkach

2024-01-23 08:49:45(ost. akt: 2024-01-23 16:29:22)

Autor zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Wieliczkach

Dzień Babci i Dziadka w gminie Wieliczki w tym roku był obchodzony nieco wcześniej niż zwykle. W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach zostały przedstawione Jasełka Bożonarodzeniowe. Ich wykonawcami były po raz pierwszy przedszkolaki. Ponadto wzięli w nich udział najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II.
Gości imprezy - wójta gminy Wieliczki Jarosława Kuczyńskiego oraz licznie zgromadzonych dziadków i babcie, przywitał dyrektor Placówki, Marek Dobrzyń. Piękne, oryginalne stroje, doskonale dobrana choreografia, to wszystko przykuwało uwagę wszystkich gości tego wydarzenia. Dla łączenia pokoleń mieszkańców gminy Wieliczki, do udziału zaproszono też lokalny zespół śpiewaczy „Wielczanie”, który wykonał kolędy i pastorałki.

Kolejnym akcentem artystycznym był występ grupy muzycznej, przygotowanej przez Izabelę Czapuryn.

Jak zaznaczył w swoim wystąpieniu wójt J. Kuczyński, w naszej gminie nie brakuje wielkich talentów i aż dziw, że nie oglądamy ich jeszcze w popularnych programach telewizyjnych.

Po zakończeniu Jasełek, najmłodsi wykonawcy rzucili się w objęcia swoich babć i dziadków. Czekał też na nich słodki poczęstunek.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wieliczkach/D. Josiewicz


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5