Za nami powiatowe eliminacje konkursu „Zapobiegajmy pożarom”

2024-01-11 08:27:11(ost. akt: 2024-01-11 08:29:17)

Autor zdjęcia: powiat.olecko.pl/Anna Turowska

Poznaliśmy zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Organizuje go w powiecie oleckim Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polski (OSP RP) w Olecku.

Eliminacje odbyły się w grudniu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Olecku. W komisji, która oceniła prace plastyczne, uczestniczyła również Starosta Olecki Marzanna Pojawa-Grajewska.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży w naszym powiecie. Wszystkie prace były przygotowane bardzo starannie i na wysokim poziomie. Wybór nie był łatwy, ponieważ były one wykonane różnymi technikami i w ciekawy sposób nawiązywały do tematu konkursu — mówi Marzanna Pojawa-Grajewska, starosta Olecki.

Spośród 60 prac w 5 grupach wiekowych wybrano po 3. Będą one reprezentować powiat olecki na etapie wojewódzkim.

Oto zwycięzcy w grupie:
przedszkolnej: Michalina Poszwa ze Szkoły Podstawowej (SP) nr 3 w Olecku, Kazimierz Szukajtys z Przedszkola Samorządowego w Kowalach Oleckich, Marcel Jankowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach;
klasy I-III: Marcel Majewski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach, Nadia Bouaddi z SP nr 2 w Olecku, Sabina Borawska z SP w Sokółkach;
klasy IV-VI: Krzysztof Garniewski i Julia Olszewska z SP w Kowalach Oleckich, Denys Yeusiukov z SP nr 2 w Olecku;
klasy VII-VIII: Arina Khasamova z SP nr 2 w Olecku, Igor Przekop i Maja Kacprzyk z SP w Kowalach Oleckich;
szkoły ponadpodstawowa: Julia Jabłońska z Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

Nagrody ufundowali: KP PSP w Olecku, Starostwo Powiatowe w Olecku, Nadleśnictwo Olecko i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Olecku.

powiat.olecko.pl, opr. tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5