Wspólne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

2023-12-22 09:26:04(ost. akt: 2023-12-22 09:51:49)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

Policjanci spotkali się z rodzicami oraz uczniami jednej z klas Szkoły Podstawowej w Wieliczkach, gdzie wspólnie dekorowali wcześniej przygotowane pierniki. Inicjatywa ta miała na celu nie tylko wspólne dekorowanie pierniczków, ale również była okazją do przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżających się świąt oraz dni wolnych.
W środę, 20 grudnia, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olecku odwiedzili Szkołę Podstawową w Wieliczkach, by razem z uczniami jednej z klas dekorować wcześniej przygotowane pierniki. Pomiędzy dekorowaniem jednego czy drugiego piernika policjanci rozmawiali z uczniami o wyczekiwanych prezentach oraz planach świątecznych. Wzajemna pomoc i wymiana pomysłów sprawiły, że każdy piernik stał się małym dziełem sztuki. Jednym słowem tego dnia w szkole zapachniało zbliżającymi się świętami.

Na koniec podkom. Dominika Olszewska oraz st.sierż. Damian Rytwiński podziękowali dzieciom za wspólnie spędzony czas, wręczając na ręce wychowawcy klasy życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każdemu z uczniów podarowany został również odblask, który powędrował na plecak czy kurtkę, tak aby być bardziej widocznym na drodze i czuć się bezpieczniej.


KPP Olecko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5