Drużyna Dzików wygrała mikołajkowy turniej piłkarski

2023-12-06 13:53:26(ost. akt: 2023-12-06 17:43:52)
Wspólne zdjęcie finałowe po Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej

Wspólne zdjęcie finałowe po Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej rozegrano na hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście. W zmaganiach piłkarskich wzięło udział 9 drużyn.
Turniej zorganizował Ryszard Krzemieniewski, animator sportu dzieci i młodzieży wraz z nowomiejską szkołą „Dwójką”.
Drużyny grały systemem każdy z każdym, w trzech grupach. Zwycięzcy poszczególnych grup rozegrali finał. W organizację imprezy z mikołajkowymi akcentami włączyli się również nauczyciele wf-u – Katarzyna Przeradzka, Maciej Bochenek i Sebastian Prokop.
Na koniec turnieju, po rozegraniu meczu finałowego, okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła drużyna GKS Dzik (klasa 6 a), drugie miejsce wywalczyły Pioruny (klasa 4 b) i trzecie Cymbałki z klasy 5 b.
Wyłoniono najlepszego bramkarza, a został nim Kacper Wojtaszko, natomiast miano najlepszego strzelca przypadło Bartoszowi Wojtkowskiemu.
Zwycięzcy otrzymali z rąk Zbigniewa Domżalskiego, dyrektora szkoły, okazały piłkarski puchar. Pozostałe zwycięskie drużyny obdarowano futbolówkami. Organizator z pomocą sponsorów, wszystkich uczestników turnieju, obdzielił drobnymi upominkami i czapkami Mikołaja.
W rozgrywkach uczestniczyło blisko 80 młodych piłkarzy. Celem naszego przedsięwzięcia była popularyzacja sportu przez zabawę oraz promocja zasad fair play w sporcie i wychowaniu — podsumował Ryszard Krzemieniewski. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5