Udane starty szachistów z KS Drwęca

2023-11-27 16:28:53(ost. akt: 2023-11-30 08:01:58)

Autor zdjęcia: archiwum Klubu

W ostatnim czasie, zawodnicy sekcji szachów i warcabów KS Drwęca, brali udział w rozgrywkach odnosząc spore sukcesy.
Sukcesem zawodników KS Drwęca zakończył się start w Wojewódzkiej Lidze Szachowej WMZ LZS 2023. Rozgrywki odbywały w dwóch zjazdach: 11 listopada w szkole w Bratianie, drugie spotkanie odbyło się w Centrum Kultury w Biskupcu Reszelskim. Szachiści KS Drwęca wystartowali w trzech drużynach: KS Drwęca, Gmina Nowe Miasto Lub. oraz LZS Lubawa. Drużyna KS Drwęca zajęła w tych rozgrywkach 2 miejsce. Indywidualnie medale zdobyli: Miłosz Mirosław medal złoty za wynik na 3 szachownicy, Kacper Grajewski srebrny medal za wynik na 4 szachownicy oraz Rafał Żorański za wynik na 1 szachownicy. Brązowe medale zdobyli: Damian Granacki za wynik na 1 szachownicy, Waldemar Karpiński za wynik na 2 szachownicy, Cyprian Szwarc za wynik na 4 szachownicy. W czasie tych rozgrywek Kacper Grajewski uzyskał II kategorię szachową, a Rafał Żorański - III kategorię.

Aż 6 zawodników KS Drwęca wzięło udział w Finałowym Turnieju Grand Prix Warmii i Mazur w Olsztynie. Najlepszy wynik uzyskał Kacper Grajewski zajmując 20 miejsce i notując bardzo duży przyrost rankingu FIDE. Oprócz niego startowali Cyprian Szwarc, Miłosz Mirosław, Krzysztof Zawadzki, Roman Biegajski i Jerzy Łukaszewicz.

Dobiegają końca rozgrywki Grand Prix KS Drwęca o puchar LGD Ziemia Lubawska w szachach i warcabach. IX turniej szachowy wygrał Miłosz Mirosław. Po dziewięciu turniejach prowadzi Eugeniusz Tuszyński przed Rafałem Żorańskim. IX turniej warcabowy wygrał Artur Wolski. Po dziwięciu turniejach prowadzi Roman Biegajski przed Grzegorzem Zboińskim.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom udanych rozgrywek i trzymamy kciuki za kolejne.