Warcabowe rozgrywki w Bratianie [ZDJĘCIA]

2023-10-24 08:13:47(ost. akt: 2023-10-24 08:22:11)

Autor zdjęcia: nadesłane

W Bratianie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w warcabach 64-polowych.
Turniej organizowało Gminne Zrzeszenie LZS Gminy Nowe Miasto Lub. Wystartowało 23 zawodników m.in. z Jezioran, Mrągowa oraz Nowego Miasta Lub. i okolic.

W turnieju kobiet tytuł mistrzyni uzyskała Paulina Kmieć z Jezioran, a drugie miejsca zajęła Genowefa Grzonkowska z Tomaszewa. Wśród juniorek zwyciężyła Wiktoria Dziodko z Nowe Miasta przed Rozalią Bednarczyk z Gwiździn.

W rozgrywkach mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Ryszard Romaszewski przed Leszkiem Wilczopolskim - obaj z Jezioran. Kategorię juniorów wygrał Szymon Rezmer z Łąk Bratiańskich przed Miłoszem Bednarczykiem z Gwiździn.

W tych rozgrywkach można było uzyskać ogólnopolskie kategorie warcabowe. Genowefa Grzonkowska wypełniła normę na IV kategorię, a V kategorie zdobyli: Wiktoria Dziodko, Szymon Rezmer oraz Artur Wolski i Robert Dziodko z Nowego Miasta.