Rekordowa liczba startujących w jubileuszowe Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble

2023-10-07 17:02:20(ost. akt: 2023-10-07 17:14:03)
Rozgrywki odbywają się w MCK

Rozgrywki odbywają się w MCK

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W sobotnie przedpołudnie, w Miejskim Centrum Kultury, zainaugurowano XXV Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble. Do Nowego Miasta przybyło ponad 80 zawodników z całej Polski.
Turniej odbywa się pod patronatem Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa, Zbigniewa Ziejewskiego, posła na Sejm RP i Józefa Blanka, burmistrza miasta.
Ten ogólnopolski turniej gości w grodzie nad Drwęcą już od ćwierćwiecza i cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Dość powiedzieć, że do Nowego Miasta przyjeżdża najlepsi gracze scrabblowej sztuki. Przypomnieć warto, że pomysłodawcą zawodów i głównym organizatorem jest Mariusz Orzeł, doświadczony scrabblista, na co dzień nauczyciel w nowomiejskim Zespole Szkół im. C.K. Norwida.
Oprócz gości z całej Polski, do turnieju przystępują także mieszkańcy powiatu nowomiejskiego. W tym roku przy scrabblowych stolikach zasiedli: Łukasz Moskal z Kurzętnika, Jan Bielaszka, Paweł Jankowski, Eugeniusz Tuszyński i Adam Graczyk (wszyscy z Nowego Miasta). Są także gracze z Olsztyna, Ostródy, Iławy i Sampławy.
Mistrzostwa otworzył Mariusz Orzeł, główny organizator turnieju. Towarzyszyli mu Zbigniew Ziejewski, poseł na Sejm RP, Józef Blank, burmistrz miasta i Katarzyna Olęcka, szefowa Miejskiego Centrum Kultury, które zostało nieodpłatnie udostępnione na zawody.
Poseł Zbigniew Ziejewski w swoim wystąpieniu, jako ciekawostkę, przypomniał historie scrabble i podziękował organizatorowi za trud przygotowania imprezy, gościom życzył sportowej rywalizacji.
Rozpoczynając turniej, Mariusz Orzeł, wręczył osobom zaangażowanym w organizację scrabblowych mistrzostw, pamiątkowe grawertony. Takie wyróżnienie otrzymała również „Gazeta Nowomiejska, która patronuje imprezie od samego początku.
Z okazji jubileuszowych mistrzostw wydano okazjonalną gazetkę o tytule „Niedoczas News”, na stronach której przedstawiona jest historia nowomiejskich spotkań.
Zakończenie turnieju odbędzie się w jutrzejszą niedzielę ok. godziny 14.30 w MCK.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5