Państwo Waruszewscy z Brzozia Lubawskiego w gronie Mistrzów Agroligi

2023-09-26 09:00:21(ost. akt: 2023-09-26 09:08:50)

Autor zdjęcia: Agroliga

W Zalesie Mazury Active & Spa odbyła się Gala Finałowa Konkursu Agroliga 2023. Po raz 31. wybierano mistrzów w kategorii rolnik i firma. W gronie laureatów mamy rolników z powiatu nowomiejskiego.
– Cieszę się, że dziś w tak kameralnym, prawie rodzinnym gronie możemy spotkać i poznać bliżej tych najlepszych pod względem uzyskiwanych plonów, wydajności i produkcji zwierzęcej, przestrzegania zasad bezpieczeństwa pracy, Dbałości o walory estetyczne swoich gospodarstw lub otoczenie swojej firmy. Serdecznie dziękuję rolnikom i firmom, że przystępują do takich konkursów, ponieważ to nie jest taka prosta sprawa, poddać się tak szczegółowej ocenie z zewnątrz, pokazać co mamy w gospodarstwie, jak funkcjonujemy, jakie wyniki osiągamy. Selekcja jest bardzo skrupulatna, szczegółowa i niewątpliwie wiąże się z dodatkowym stresem, a mimo to wpuszczacie nas państwo do siebie. Przypomnę, że mistrzowie województwa reprezentowali będą nasze województwo na szczeblu krajowym, gdzie zwykle nasi rolnicy i firmy osiągają bardzo duże sukcesy – podkreślił Damian Godziński, dyrektor Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Finalistom nagrody wręczał gość honorowy wydarzenia – Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Mistrzami Agroligi 2023 w województwie warmińsko – mazurskim zostali Katarzyna i Daniel Maliccy, właściciele gospodarstwa położonego w miejscowości Komalwy, w gminie Świątki.

Wice Mistrzem Agroligi 2023 zostali państwo Krystyna i Rafał Waruszewscy, prowadzący gospodarstwo w miejscowości Brzozie Lubawskie, w gminie Kurzętnik, specjalizujące się w produkcji roślinnej i zwierzęcej. Produkcja roślinna prowadzona jest na powierzchni 220 ha, natomiast produkcja zwierzęca to chów i hodowla trzody chlewnej. Gospodarstwo sprzedaje rocznie ok. 1000 warchlaków i 8 tys. tuczników. Właściciele gospodarstwa to ludzie z pasją i ogromnym zaangażowaniem w rolnictwo i wszystko co związane z rolnictwem. Chętnie działają na rzecz lokalnej społeczności, angażując się w organizację takich wydarzeń jak: dożynki, czy festyny wiejskie.
Gratulacje!


red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5