Pierwszy dzień jesieni w Przedszkolu Miejskim [ZDJĘCIA]

2023-09-26 08:41:47(ost. akt: 2023-09-26 08:43:53)

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

W piątek 22 września obchodziliśmy w przedszkolu pierwszy dzień jesieni. Mimo, że pożegnaliśmy lato, nie było nam wcale smutno, ponieważ dzień spędziliśmy ciekawie, a aura wcale nie przypominała jesiennej, a raczej letnią.
Motylki tego dnia obejrzały film edukacyjny „Jesień dla dzieci”, z którego dowiedziały się jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią. Uczestniczyły w zabawie muzyczno – ruchowej do piosenki pt. „Kolorowe listki” i w zabawie matematycznej „Małe i duże listki”. Wykonały także ulepiankę „Pani Jesień”.

Starsza grupa, Żabki po rozmowie na temat jesieni, przygotowała się do wyjścia na wycieczkę do parku miejskiego. Celem było poszukiwanie wszelkich oznak zbliżającej się pory roku, jak również znalezienie jesiennych skarbów. Do ich gromadzenia miały posłużyć koszyki, w które wyposażone były dziewczynki. Pomimo starań dzieci, jesieni nie znaleziono. Na drzewach mnóstwo zielonych liści, a skarbów niewiele. Nie ma się jednak czym martwić. Wycieczka udała się znakomicie, a jesień na pewno przyjdzie i wtedy będziemy się nią cieszyć. Aby pozostał ślad naszej wyprawy, po powrocie do przedszkola Żabki wykonały pracę plastyczną metodą stemplowania liśćmi „ Jesienne drzewa”.


źródło: Przedszkole Miejskie
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5