Niedziela Cittaslow i Święto Pieczonego Ziemniaka

2023-09-25 21:10:29(ost. akt: 2023-09-25 21:13:24)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich odbyła się kolejna już Niedziela Cittaslow oraz Święto Pieczonego Ziemniaka.
Impreza, która cieszy się od lat dużą popularnością, zgromadziła licznych gości. Po raz kolejny była to niebywała okazja do integracji i zacieśniania więzów. Jak co roku promowana była regionalna kultura, tradycja, rodzime produkty oraz rękodzieło.
W pogodny nastrój i piknikową atmosferę wprowadził zebranych zespół ludowy "Nowomiejskie Róże", który zaśpiewał regionalne utwory. Grono śpiewaków działa w ramach nowomiejskiego Klubu Seniora. Opiekę nad zespołem sprawuje Justyna Suwińska.
Inauguracji Niedzieli Cittaslow i Święta Pieczonego Ziemniaka wspólnie dokonali Ewelina Niścigorska-Bojarska – dyrektor szkoły wraz z Józefem Blankiem – burmistrzem Nowego Miasta. Zaprosili zebranych na dzień przepełniony rodzinną atmosferą, pysznymi potrawami i zabawą. Życzyli mile spędzonych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
Gdy umilkły echa przemówień, na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie. Dziedziniec szkolny rozbrzmiewał radosnymi piosenkami, a rodzice i przybyli goście mogli podziwiać występy dzieci.
Popisy młodych artystów przeplatane były licytacjami, które z werwą i humorem przeprowadziła prowadząca imprezę Justyna Suwińska. Zlicytowano mnóstwo przedmiotów i voucherów m.in. na usługi kosmetyczne – fryzjerskie, manicure, zabiegi na twarz; karnet na siłownię, voucher na tatuaż, do SPA dla pupila, na usługę pirografii, sesje zdjęciowe, komplet zaproszeń na wybraną imprezę, biżuterię, vouchery do restauracji i wiele innych. Nie lada gratką była licytacja ponad 35 metrów kostki brukowej, drewna opałowego oraz mebli.
Dla publiczności przygotowano niemało atrakcji: m.in. dmuchane zjeżdżalnie, konkursy plastyczne, ozdabianie twarzy, malowanie na strechu, animacje dla dzieci, darty, koło fortuny, stoisko z maskotkami, a dla fanów motoryzacji tor gokartowy.
Dużą popularnością cieszyły się stoiska z żywnością, które oferowały zarówno potrawy swojskie, jak i zdrową żywność. Kawiarenka zachęcała do degustacji wyśmienitych ciast, a liczne stragany nęciły kluskami z kapustą, pysznymi przekąskami, frytkami, kręconymi ziemniakami, plackami, chlebem ze smalcem, kiełbaskami z grilla, zupą dyniową i sałatkami.
Swoje wytwory oferowały również stoiska z rękodziełem oraz z lokalną, swojską żywnością.
Na zakończenie imprezy wystąpił zespół The Good Time, który zaprezentował klasyczne utwory muzyki rozrywkowej.
- W tę wrześniową niedzielę, dzięki Państwa wsparciu, zebraliśmy dodatkowe fundusze na rzecz naszej szkoły. Wyrażamy wdzięczność darczyńcom za vouchery, przedmioty, przysmaki, ciasta i wszystko to, co znalazło się na naszych stoiskach i licytacjach. Dziękujemy także tym z Państwa, którzy tak chętnie kupowali i licytowali. Dzięki Państwa wsparciu zakupimy zabawki i pomoce dydaktyczne do przedszkola oraz szkoły – mówi Ewelina Niścigorska-Bojarska dyrektor szkoły. mk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5