Festyn w "Jedynce" to piękny przykład zaangażowania całej społeczności szkolnej [ZDJĘCIA]

2023-09-23 14:07:47(ost. akt: 2023-09-23 14:30:14)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Zabiegani rodzice przyprowadzają dzieci do szkoły, przychodzą na wywiadówki. Nauczyciele i uczniowie codziennie, sporą część dnia pracują i uczą się w murach szkoły. W taką sobotą jak dziś — wszyscy razem się bawią, poznają z innej strony, integrują i tworzą piękną wspólnotę.
Aby zorganizować szkolny festyn potrzeba zaangażowania mnóstwa osób. Budowanie wspólnoty i integracja to nie jest łatwa sprawa, ale gdy z sercem podchodzi się do tego trudnego zadania, sukces gwarantowany.

Na szkolnym festynie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście nie brakowało atrakcji, dobrego jedzenia, występów artystycznych. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i sympatycy szkoły postarali się bardzo, aby stworzyć chwile pełne radości, aby pokazać, że szkoła to nie tylko nauka pisania, czytania i liczenia.

Uczniowie klas ósmych biegali z tacami pełnymi tostów, uczennice klas siódmych robiły warkoczyki młodszym koleżankom, z widowni starsi bili brawo młodszym uczniom. Ekipa uczennic z klasy piątej sprzedawała mydełka, jeszcze inni donosili świeże frytki. Mimo iż to był festyn dla wszystkich, to właśnie zaangażowanie uczniów, powierzenie im ważnych zadań jest największą wartością tego przedsięwzięcia. Niezwykłą przyjemnością było patrzenie na entuzjam uczniów, powagę w wykonywaniu powierzonych im zadań. Wśród ciast, piosenek i dmuchanych zjeżdżalni, było widać jak umacniają się więzi, tworzą się szkolne wspomnienia, budują relacje, jak wszyscy biorą odpowiedzialność za to co wspólnie stworzyli i bawią się przy tym doskonale.

Jagiellońska 3 Fest po raz kolejny okazała się fantastycznym wydarzeniem, a szkolne kluchy znowu smakowały wyśmienicie.


red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5