Umowa na dofinansowanie rewitalizacji Ogrodu Róż podpisana

2023-09-20 12:03:03(ost. akt: 2023-09-20 12:42:06)
Na chwilę po podpisaniu umowy

Na chwilę po podpisaniu umowy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego podpisano umowę na dofinansowanie projektu inwestycyjnego pn. "Rewitalizacja terenu zieleni Ogród Róż przy ulicy 3 Maja w Nowym Mieście Lubawskim". Po podpisaniu umowy, na miejscu, zapoznano się z postępem prac.
W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego podpisano umowę na dofinansowanie projektu inwestycyjnego pn. "Rewitalizacja terenu zieleni Ogród Róż przy ulicy 3 Maja w Nowym Mieście Lubawskim". Po podpisaniu umowy, na miejscu, zapoznano się z postępem prac. Ze strony Urzędu Miejskiego dokument podpisali burmistrz Józef Blank wraz ze skarbnikiem Marzeną Krzemińską, w obecności zastępcy Damiana Artuszewskiego. Drugą stronę podpisującą umowę reprezentował marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.
Po parafowaniu dokumentu, marszałek wraz z burmistrzem miasta i towarzyszącymi osobami, zapoznali się z postępem prac, odwiedzili także miejsce, gdzie niedawno powstał kopernikański mural, który uznawany jest, jako najbardziej wyrazisty i zauważalny spośród pozostałych, które wykonano w innych miejscowościach regionu na Szlaku Kopernika.
Zadanie związane z rewitalizacją Ogrodu Róź jest ostatnim spośród realizowanych w Nowym Mieście Mieście inwestycji określonych w Ponadlokalnym Programie Rewitalizacji Sieci Miast Cittaslow Województwa Warmińsko-Mazurskiego, które współfinansowano ze środków RPO. Podpisana przez Gustawa Marka Brzezina umowa o dofinansowanie rewitalizacji Ogrodu Róż jest ostatnią w ramach alokacji środków z RPO na lata 2014-2020.
Całkowita wartość projektu określona w umowie opiewa na kwotę ponad 2.7 miliona złotych. W tym dofinansowanie ze środków unijnych wynosi ponad 2.3 miliona złotych. Zakończenie prac przewidziano na połowę listopada tego roku. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5