Po wakacjach sprzątali Drwęcę

2023-09-03 15:05:45(ost. akt: 2023-09-03 16:43:18)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W ostatni weekend wakacji grupa pasjonatów przyrody i spływów kajakowych wzięła udział w „Powakacyjnym sprzątaniu Drwęcy”.
W spływie wzięło udział około 40 osób, które sprzątały rzekę Drwęcę na odcinku od Bratiana do przystani kajakowej znajdującej się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście, gdzie odbyło się wspólne ognisko. Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, że takie akcje są potrzebne, integrują społeczeństwo lokalne, a także przyczyniają się do poprawy stanu czystości rzeki Drwęcy. Łącznie zebrano kilkanaście worków śmieci.
- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wzięli udział w spływie połączonym ze sprzątaniem Drwęcy. Inicjatywa okazała się sukcesem, co będzie dla mnie motywacją do organizacji kolejnych. Dziękuję także Wydziałowi Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim, dyrektorowi MOSiR oraz wszystkim, którzy służyli swoją pomocą przy organizacji, a w szczególności firmom, które udostępniły kajaki – mówi Jacek Wolski, organizator spływu.
Magdalena Kortes


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5