Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika grała nad jeziorem w Partęczynach

2023-08-18 15:30:51(ost. akt: 2023-08-18 14:05:33)
Migawka z koncertu w Partęczynach

Migawka z koncertu w Partęczynach

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku dała popis swoich umiejętności w Partęczynach. — Był to koncert powarsztatowy — wyjaśnia Roman Lewicki, dyrektor kurzętnickiego GCK.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta, pod dyrekcją kapelmistrza Mariusza Brzezickiego, przez cały rok zadziwia swoja aktywnością. Zespół, co trzeba podkreślić, daje w ciągu roku około czterdziestu koncertów, a zapraszany jest często poza granice powiatu nowomiejskiego i sporo weekendowego czasu zabierają instrumentalistom koncerty.
Formą podziękowania i zadośćuczynienia dla członków orkiestry i jej kapelmistrza są doroczne wyjazdy warsztatowe połączone z wypoczynkiem. Tym razem zespół przez cztery dni ćwiczył i wypoczywał w ośrodku nad Jeziorem Wielkie Partęczyny.
— Pracowaliśmy głównie nad nowym repertuarem, bowiem czekają nas występy podczas kolejnej edycji kurzętnickich Impresji Orkiestr Dętych i 15-lecia naszej orkiestry. Tu przypomnę, że to wydarzenie będzie miało miejsce w Kurzętniku dnia 17 września — powiedział Mariusz Brzezicki, kapelmistrz orkiestry.
Koncertu nad brzegiem partęczyńskiego jeziora wysłuchały, nie tylko rodziny i znajomi członków kapeli, ale również liczna grupa wczasowiczów. Niewątpliwie oklaski i bisy słuchaczy świadczyły, że muzyczny podwieczorek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej się podobał.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5