Członkowie związku niewidomych pojechali w Bory Tucholskie

2023-05-26 01:14:01(ost. akt: 2023-05-26 01:31:28)
Wspólna fotka uczestników wyjazdu

Wspólna fotka uczestników wyjazdu

Autor zdjęcia: Nadesłane

Koło Polskiego Związku Niewidomych w Nowym Mieście Lubawskim stara się, by skupieni w stowarzyszeniu członkowie mogli się integrować na spotkaniach i wspólnych wyjazdach. Ostatnio mieli okazje odwiedzić rejon Borów Tucholskich.
Lucyna Cendrowska, prezes zarządu nowomiejskiego oddziału związku mówi, że wycieczka była jednodniowa, ale atrakcji było co niemiara.
— Najpierw zwiedziliśmy, w towarzystwie przewodnika, znany zamek kapituły pomezańskiej w Kwidzynie, który wzorowany na zamkach krzyżackich. Potem Tuchola urzekła nas urokiem swojej przyrody. Mieliśmy okazję obejrzenia pomnika św. Małgorzaty, która jest patronką miasta. Po drodze zwiedziliśmy kościół pw. Bożego Ciała i zajrzeliśmy do tucholskiej fabryki czekolady – opowiada Lucyna Cendrowska.
W miejscowości Woziwoda jest Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej. Tam wycieczka mogła zapoznać się ze światem leśnych zwierząt i pracą leśników.
— Nasza wycieczka nie była tylko zwiedzaniem, ale na koniec było wspólne ognisko ze spiewami i tańcami przy akompaniamencie miejscowego instrumentalisty — dodaje Lucyna Cendrowska. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5