Bardzo dobra passa Nikodema Orzechowskiego, zawodnika z Mszanowa

2023-05-25 13:36:04(ost. akt: 2023-05-25 13:47:46)
Nikodem Orzechowski na torze w Głażewie

Nikodem Orzechowski na torze w Głażewie

Autor zdjęcia: Marcin Jadziński

W drugiej rundzie Pucharu Polski rajderzy Pitbike Brodnica wystartowali ze zmiennym szczęściem. Michał Gutmański z Brodnicy i Nikodem Orzechowski, zawodnik z Mszanowa „wjechali” na najwyższe stopnie podium w swoim klasach. Pozostali zawodnicy zmagali się z problemami sprzętowymi.
Głażewo pod Unisławiem to najbardziej znany tor pitbike'owy w Polsce, kolebka tej dyscypliny. Druga runda cyklu Pucharu Polski Pitbike Off-Road przyciągnęła rekordową liczbę zawodników, wśród których zameldowali się także przedstawiciele brodnickiego klubu. W barwach Pitbike Brodnica, sekcji sportowej Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych wystartowali: w klasie MRF Runner 80 - Szymon Wysogrocki, w klasie stock 125: Felix Górniak, Michał Gutmański, Wiktor Wysogrocki, Filip Pankowski i Olaf Kędzia, w klasie stock 150 jr - Nikodem Orzechowski. Po raz pierwszy na starcie stanął Korneliusz Jakubowski w ramach tzw. jazd pokazowych - rajderów zbyt młodych na udział w oficjalnej części zawodów.
W najliczniej obsadzonej klasie stok 125 najlepszy czas wykręcił Michał Gutmański, a dalej 8. Felix Górniak, 17. Filip Pankowski, 18. Olaf Kędzia i 20. Wiktor Wysogrocki. W klasyfikacji sezonu przewodzi Michał Gutmański, a dalej 13. Filip Pankowski, 20. Olaf Kędzia, 24. Wktor Wysogrocki, 25. Felix Górniak. W najliczniej obsadzonej klasie 20. najlepszych zawodników powalczy w finale Pucharu Polski w październiku.
Kolejne udane zawody odjechał natomiast Nikodem Orzechowski, zawodnik z Mszanowa w klasie stock 150 junior. W kwalifikacjach zajął trzecie miejsce ze stratą mniej niż sekundę do pierwszego Maksa Pawełczaka, dominatora w tej dyscyplinie oraz zaledwie 0,6 sekundy do drugiego Antoniego Bąka. Już w wyścigach Nikodem dwukrotnie wjeżdżał na podium, najpierw na pierwszym miejscu, a w drugim wyjeździe - a trzecim. Ostatecznie w klasyfikacji zawodów zajął ponownie pierwsze miejsce i przewodzi również w klasyfikacji sezonu.
— Po zmianie formuły zawodnicy muszą przejechać kilka rund z całego cyklu, ale nie mogło nas zabraknąć w Głażewie, które jest stolicą polskiego pitbike'a —komentuje Marek Gutmański z Pitbike Brodnica. – Dla Michała i Nikodema były to udane zawody, wygrali w swoich klasach i dopisali punkty do klasyfikacji sezonu. Szczególnie w klasie stock 150 junior zapowiada się emocjonujący sezon, bo stawka jest wyjątkowo wyrównana.
A już w najbliższy weekend, 28 maja, odbędzie się pierwsza runda z cyklu Mistrzostw Polski Pitbike Off-road na torze w Mórkowie k. Leszna. red


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5