Kolejne piłki od pana Ryszarda poleciały do Afryki

2023-05-06 14:48:42(ost. akt: 2023-05-06 14:55:29)
Uczniowie z Hatakoma z piłkami od pana Rysia

Uczniowie z Hatakoma z piłkami od pana Rysia

Autor zdjęcia: Nadesłane

Ryszard Krzemieniewski, animator sportu i rekreacji najmłodszych, nadal kontynuuje swoją akcję wysyłki piłek futbolowych w różne zakątki świata. Takie prezenty trafiają od wielu lat zazwyczaj do środowisk, gdzie zamieszkuje mniej zamożna społeczność.
Wysyłkę piłek, pan Ryszard, realizuje w porozumieniu z placówkami dyplomatycznymi, misjami wojskowymi i placówkami katolickimi, których misjonarze pracują w odległych krajach świata.
Tym razem piłki trafiły do dalekiej Ugandy. — Tym razem piłki wysłałem poprzez Fundację Misja Afryka w Polsce. Trafiły one do King David Nusery and Primary School w miejscowości Hakatoma. Otrzymałem już odpowiedź z tamtejszej szkoły z podziękowaniem i fotografią uczniów z nowomiejskimi piłkami. W korespondencji napisano, że na co dzień, tamtejsi uczniowie bawią się futbolówkami wykonanymi z tkaniny wypełnionej liśćmi z bananowca. Myślę, że tym skromnym darem sprawiłem choć trochę radości dzieciom ze szkoły w Hakatoma — opowiada Ryszard Krzemieniewski.
Okazuje się, że pan Ryszard zdobył szczególną sympatię dzieci z Hatakoma, bowiem na zdjęciu widać napis „Dziękujemy wujku Ryszardzie za piłki”. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5