"Przedszkolak też czyta"

2023-03-25 20:07:28(ost. akt: 2023-03-25 20:40:25)

Autor zdjęcia: SP Jamielnik

Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku wśród nielicznych w powiecie nowomiejskim z dofinansowaniem na zakup książek dla dzieci z różnymi potrzebami.
10 marca 2023 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku otrzymała z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dofinansowanie w wysokości 1500 złotych na zakup książek do szkolnej biblioteki dla Oddziału Przedszkolnego.

Za pozyskane pieniądze zostaną zakupione książki do zajęć logopedycznych, socjoterapeutycznych oraz sensorycznych. Wymienione pozycje zostaną wykorzystane do wspomagania rozwoju społeczno- emocjonalnego dzieci poprzez zabawy i ćwiczenia, rozbudzą poczucie własnej wartości. Te nowocześnie i innowacyjnie wydane książki pomogą nauczycielom i rodzicom w przygotowaniu najmłodszych do radzenia sobie w trudnych sytuacjach zgodnie z zasadą, że czytelnika kształtuje się już od kołyski i należy dziecku ,,czytać 20 minut dziennie, codziennie’’. Zakupione książki urozmaicą ćwiczenia podczas terapii logopedycznej oraz zapewnią świetną zabawę i wspomogą wszechstronny rozwój dzieci. Cieszymy się ogromnie, że nasz projekt został zauważony i finansowo doceniony- mówi dyrektor szkoły Grażyna Tadajewska. mk


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5