Babskie spotkanie pełne humoru...

2023-03-23 18:49:56(ost. akt: 2023-03-23 19:06:19)
Scena finałowa...

Scena finałowa...

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Prawie sześćset osób, głównie pań, obejrzało w Kurzętniku komediowy spektakl „Klimakterium... i już”. Było to widowisko zorganizowane z okazji Dnia Kobiet.
Widowisko w reżyserii Cezarego Domagały, ze scenariuszem Elżbiety Jodłowskiej pokazano paniom z okazji Dnia Kobiet. Do hali sportowej Zespołu Szkół im Władysława Jagiełły zaproszono kobiety, które zaangażowane są w działalność społeczną w swoich środowiskach.
Jak napisała Elżbieta Jodłowska, autorka scenariusza, „Cztery wspaniałe aktorki, cztery „tygrysice w menopauzie” opowiadają i śpiewają o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z pań. Wspólnota doświadczeń łączy bohaterki sztuki oraz kobiety na widowni. Spektakl staje się „babskim spotkaniem” pełnym humoru – najlepszego lekarstwa na wszelkie dolegliwości. Nieuchronne problemy w radosnej i ciepłej atmosferze spektaklu przestają być wstydliwe i okazują się wcale nie takie straszne".
Tak dowcipnie, otwarcie, z dystansem i poczuciem humoru na własny temat o sprawach kobiet nikt jeszcze w Polsce nie mówił. postanowiła zrobić coś podobnego, ale osadzonego w polskich realiach, z rodzimymi problemami dnia codziennego i naszymi ulubionymi szlagierami”.
Widownia żywo reagowała na to, co się działo na scenie i niejednokrotnie pojawiały się salwy śmiechu i oklaski. Na koniec aktorkom, za sporą dawkę humoru i świetną grę, podziękował Piotr Piątek, komisaryczny wójt kurzętnickiej gminy w towarzystwie Romana Lewickiego, dyrektora Gminnego Centrum Kultury.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5