Kolejna akcja poboru krwi będzie w Jamielniku

2023-03-23 15:24:06(ost. akt: 2023-03-23 15:29:35)
Zachęcamy do udziału w akcji, bowiem krew jest lekiem bezcennym

Zachęcamy do udziału w akcji, bowiem krew jest lekiem bezcennym

Autor zdjęcia: Archiwum "GN"

W tym roku kontynuowana jest XVIII edycja Programu „Strażacy w honorowym krwiodawstwie” pod hasłem „Ognisty ratownik – gorąca krew”. Tym razem wszyscy, którzy chcą oddać honorowo krew, w sobotę 25 marca, proszeni są na godzinę ósmą do Jamielnika.
Zapraszamy zarówno strażaków jak i osoby cywilne. Pobór krwi odbędzie się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamielniku. Gorąco namawiamy wszystkich zainteresowanych, należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Rejestracja chętnych rozpocznie się od godziny 8 do godziny 11 — zachęca mł. bryg, Antoni Czupryński z KP PSP w Nowym Mieście.
Pan Antoni Czupryński przypomina, że w sobotę 25 lutego odbył się pobór krwi w Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim. Przed budynkiem straży parkował specjalny autokar do mobilnego punktu poboru krwi. W tym dniu zgłosiło się 14 osób, a po wstępnych badaniach lekarskich krew oddało 11 dawców z wynikiem 4,95 litra krwi.
Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które chętnie wspierają tę akcję oddając honorowo krew, zwłaszcza w tym okresie kiedy tego leku najbardziej potrzeba — powiedział mł. bryg. Antoni Czupryński, koordynator akcji. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5