Policyjny dron pilnował kierowców i pieszych

2023-03-23 08:52:47(ost. akt: 2023-03-23 08:53:24)

Autor zdjęcia: KPP

Nowomiejscy policjanci ruchu drogowego podobnie jak ich koledzy w całym kraju skupiali wczoraj swoją uwagę na pieszych i rowerzystach. Działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" mają za cel wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.
Wczorajsze działania policjantów ukierunkowane były na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. W ramach działań funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych i cyklistów. Mundurowi zwracali również uwagę na to czy piesi i rowerzyści nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Na terenie powiatu nowomiejskiego policjanci ruchu drogowego z naszego miasta wspierani byli przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna obsługujących policyjnego drona. Na miejsce kontroli wybrano m.in. rejon nowomiejskiego ronda. Jak wynika z obserwacji policjantów i relacji mieszkańców, jest to miejsce, w którym często szczególnie rano, dochodzi do niebezpiecznych sytuacji wynikających z beztroskiego i lekceważącego przepisy zachowania kierujących.

Podczas wczorajszej służby policjanci wylegitymowali 33 uczestników ruchu drogowego. Ujawnili przy tym 38 wykroczenia drogowe. W 8 przypadkach policjanci ujawnili przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych. Najczęstsze wczorajsze wykroczenia popełniane przez pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym. Tak było w 5 przypadkach. W 2 przypadkach policjanci zauważyli pieszych, którzy szli nieprawidłową stroną drogi. Ujawnili też wykroczenia popełnione przez kierujących: jazdę wzdłuż po przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, nieprawidłowe zatrzymanie i postój oraz w 4 przypadkach korzystanie przez kierującego z telefonu komórkowego trzymanego w ręku. Policjanci wyeliminowali też z ruchu jednego nietrzeźwego rowerzystę.

Pamiętajmy!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

źródło: KPP Nowe Miasto
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5