Przebudowa przyczyni się do poprawy warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego

2023-03-19 19:07:18(ost. akt: 2023-03-19 19:12:11)
Budowa chodnika przez Lipowiec

Budowa chodnika przez Lipowiec

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na odcinku drogi Kurzętnik – Kaługa powstaje właśnie nowy chodnik, ale to nie jedyny element przebudowy tej trasy. Po zakończeniu robót w znaczący sposób poprawi się bezpieczeństwo pieszych i ruchu drogowego.
Z zadowoleniem odbieram fakt, że drogi powiatowe Tereszewo- Nielbark oraz odcinek Kurzętnik - Kaługa zostaną przebudowane. Wiem, że to wieloletnie starania mieszkańców oraz samorządu przyczyniły się do realizacji tego zdania — mówi Piotr Piątek, komisaryczny wójt gminy Kurzętnik.
Wykonujący obowiązki wójta gminy dodaje, że oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie współpraca ze Starostwem Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim, które realizuje tę inwestycję na terenie kurzętnickiej gminy. Na tym etapie widać już konkretne zmiany. Na odcinku Kurzętnik- Kaługa powstaje nowy chodnik przez wieś Lipowiec, a to jedno z nielicznych elementów tej inwestycji . Łącznie na budowanych odcinkach dróg nastąpi przebudowa jezdni i zjazdów, budowa peronów przy zatokach autobusowych, remont przepustów pod drogą i zjazdami, renowacja rowów drogowych, odnowa oznakowania pionowego i poziomego, budowa ścieżki rowerowej i peronów. — Nasza gmina dołożyła do tej inwestycji w własnego budżetu prawie 4,3 miliona złotych. Przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym to budowa potencjału od podstaw. Przebudowa tych dróg przyczyni się do poprawy poziomu życia naszych mieszkańców oraz poprawi warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego, dodaje Piotr Piątek, komisaryczny wójt gminy Kurzętnik. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5