Zakupią nowości wydawnicze odpowiadające zainteresowaniom młodzieży

2023-03-18 20:28:08(ost. akt: 2023-03-18 20:33:40)
W Bibliotece Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście

W Bibliotece Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście

Autor zdjęcia: Nadesłane

Biblioteka nowomiejskiego Zespołu Szkół im. C. K. Norwida znalazła się wśród placówek, które otrzymały dofinansowanie w wysokości 12 tysięcy złotych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W związku z programem w szkole będą realizowane działania, które promują i wspierają rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dotacja, 15 tysięcy złotych plus wkład własny w kwocie 3 tysięcy złotych, przeznaczone będą na zakup nowości wydawniczych odpowiadających zainteresowaniom młodzieży. W tym znajdą się publikacje historyczne, ukazujące wartość rodziny, a także pozycje kształtujące postawy i zachowania młodzieży.
W czytelni stworzona zostanie strefa wypoczynkowa podnosząca komfort korzystających z zasobów biblioteki. Znajdować się będą w niej wygodne pufy, co umożliwi czytelnikom spędzanie wolnego czasu oraz uczestniczenie w zajęciach indywidualnych i grupowych. Część dotacji przeznaczona zostanie na działania promujące czytelnictwo.
Także Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim znalazła się wśród placówek z dofinansowaniem w wysokości 3 tysięcy złotych zł
ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5