Ta inwestycja jest strzałem w dziesiątkę. Hala targowa w Bratianie oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

2023-03-18 15:00:01(ost. akt: 2023-03-18 16:02:20)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Gmina wiejska Nowe Miasto Lubawskie budując halę targową w Bratianie, spełniła oczekiwania społeczeństwa. To jedyne takie miejsce w okolicy, gdzie bez względu na pogodę, będzie można sprzedawać i kupować dobrą, zdrową, lokalną, polską żywność.
Łączna powierzchnia hali to ponad 500 metrów kwadratowych. Oprócz hali powstały wiaty zewnętrzne, także przeznaczone do sprzedaży, parkingi i cała infrastruktura. Teren przy hali jest połączony z istniejącą już ścieżką pieszo - rowerową. Obiekt posiada pełne zaplecze sanitarne.

— Włożyliśmy w ten projekt wiele pracy i serca. Staraliśmy się zadbać o najdrobniejszy szczegół, aby ułatwić naszym mieszkańcom dostęp do lokalnych produktów, a wystawcom dotrzeć do szerokiego grona odbiorców — mówił Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto — Dziękuję Państwu za obecność. To był wyjątkowy dzień. I oczywiście zapraszam na zakupy już za tydzień.

18 marca był dniem, gdy ruszył handel w nowym obiekcie. Od wczesnych godzin porannych nie brakowało kupujących, którzy zdecydowanie mieli w czym wybierać. Były wędliny, warzywa, owoce, chleby, ciasta, miody, a nawet ozdoby ręcznie wykonane. Na stoiskach królowała jakość i lokalność. Sprzedawali wytwórcy znani, z najbliższej okolicy, ale także z ościennych powiatów. Były także KGW z terenu gminy wiejskiej Nowe Miasto.

Wszyscy zgodnie zapewniali, że jeśli będzie zainteresowanie, będą przyjeżdżać regularnie. Patrząc na tłumy, które w dniu otwarcia przewinęły się przez halę, można mieć nadzieję, graniczącą z pewnością, że tak będzie co sobotę. Bo i kupujący nie kryli radości, że takie miejsce powstało.

Handel trwał od rana, ale oficjalna wstęga została przecięta chwilę po 11:00. Nie brakowało gości, wykonawców, parlamentarzystów i samorządowców. Wszyscy zgodnie podziwiali tą inwestycję i gratulowali pomysłu wójtowi gminy Nowe Miasto, Tomaszowi Waruszewskiemu.

— Na ten dzień, producenci i konsumenci zdrowej, lokalnej żywności czekali bardzo długo. Mamy halę targową w Bratianie, jest to miejsce, które zapewnia komfortowe warunki do prowadzenia działalności handlowej przez cały rok. Będzie można tu kupić żywność pochodzącą włącznie od polskich producentów. Będzie to alternatywa dla marketów. — mówił Tomasz Waruszewski — Zachęcam wszystkich do kupowania w halo targowej w Bratianie. Wspierajmy i dorabiajmy polskich rolników i producentów żywności oraz polskich handlowców.

Hala targowa w Bratianie będzie czynna w każdą sobotę. Jeśli będzie potrzeba i zainteresowanie, niewykluczone, że będzie otwierana w inne dni.

Inwestycja kosztowała ponad 3 miliony złotych, z czego milion złotych to dofinansowanie z PROW. Hala targowa znajduje się przy ulicy Olsztyńskiej w Bratianie, przy drodze krajowej numer 15, obok dawnego dworca kolejowego. Do obiektu jest wybudowany zjazd bezpośrednio z drogi krajowej.

Jeśli jesteś wystawcą lub producentem zdrowej, ekologicznej żywności, możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Zadzwoń lub napisz: Michał Wróblewski tel. 509 077 275 lub e-mal: gck.mszanowo@wp.pl.


red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5