Mobilne planetarium w Przedszkolu Miejskim [ZDJĘCIA]

2023-03-17 09:12:49(ost. akt: 2023-03-17 09:14:33)

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Człowiek od zawsze interesował się kosmosem i lubił patrzeć w niebo, a szczególnie na gwiazdy.
Nic więc dziwnego, że przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem mobilnego planetarium, które mieliśmy okazję gościć 14 marca w naszym przedszkolu. Każda grupa uczestniczyła w indywidualnym seansie edukacyjnym, który odbywał się w specjalnej kopule o kształcie kuli ziemskiej dającej wrażenie przestrzeni kosmicznej.

Wirtualna podróż na Księżyc, zwiedzanie poszczególnych planet Układu Słonecznego, deszcz meteorytów, to tylko niektóre ciekawostki związane z ruchem sfer niebieskich, których doświadczyliśmy dzięki niezwykłemu pokazowi. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu.

Dzieci miały możliwość również obejrzeć animowany film edukacyjny, podczas którego w prosty i zabawny sposób mogły uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania: "Co się dzieje na niebie?', "Dlaczego świeci Słońce?", "Dlaczego zmieniają się pory dnia i roku?". Film opisuje i przedstawia zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie oraz pokazuje, w jaki sposób Słonce i Księżyc mają wpływ na życie człowieka.

Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń. Cała społeczność przedszkola serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za sfinansowanie tego przedsięwzięcia.


źródło: Przedszkole Miejskie
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5