Dzieci z Przedszkola Miejskiego spotkały się z kucharzem [ZDJĘCIA]

2023-03-17 08:03:36(ost. akt: 2023-03-17 08:06:40)

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Dnia 15 marca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z kucharzem. Naszym gościem była pani Dominika Kuczera, która przygotowuje posiłki dla maluszków ze żłobka.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym dokładnie zajmuje się kucharka, jakich zasad należy przestrzegać w kuchni w trakcie przyrządzania potraw oraz jak ważna jest higiena 
i zachowanie bezpieczeństwa podczas używania ostrych przedmiotów i korzystania 
urządzeń elektrycznych.

Pani Dominika przyniosła ze sobą podstawowe akcesoria służące 
jej w pracy. Większość dzieci umiała je nazwać. Poza tym wiedziały do czego się ich używa i jak należy to robić. Przedszkolacy wypowiadali w jaki sposób sami pomagają w kuchni oraz co lubią najbardziej jeść. Po rozmowie z gościem, we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się kulinarne warsztaty. Dzieci przygotowywały owocowe sałatki, szaszłyki, pizzerki. Same kroiły owoce, nadziewały na patyczki, mieszały z jogurtem lub bitą śmietaną, tarły ser. Tak przygotowany posiłek smakował nawet najbardziej wybrednym.

Spotkania zakończyły się wspólnymi fotografiami, a dzieci otrzymały karteczki z przepisem na ulubioną przedszkolną potrawę – racuchy z jabłkami. Życzymy wszystkim aby placuszki się udały, a naszemu gościowi, pani Dominice dziękujemy za rozmowę i poświęcony czas.


źródło: Przedszkole Miejskie
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5