Piłkarki z Narzymia wygrały turniej piłkarski Wacława Wasieli

2023-03-16 23:10:37(ost. akt: 2023-03-16 23:42:59)

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

Hala Widowiskowo Sportowa w Nowym Mieście Lubawskim była areną rozgrywek Turnieju Piłki Nożnej Pamięci Wacława Wasieli. Organizatorem turnieju była Fundacja Wacława Wasieli, natomiast współorganizatorami — Starostwo Powiatowe oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Zebraną młodzież wraz z opiekunami przywitał Mirosław Urbanowski, koordynator Sportu w Powiecie Nowomiejskim i Marek Borkowski, szef Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do rozgrywek zgłosiło się dwanaście zespołów dziewcząt, które rozpoczęły rywalizację w trzech grupach w kategorii Igrzyska Dzieci tj. rocznik 2010 i młodsze. Sędzią głównym zawodów była Zbigniew Cegiełka, a pomocniczym Artur Marcfeld. — Obsługę techniczną zawodów zapewniali Jan Obuchowski oraz oraz Piotr Patalon — powiedział koordynator zawodów.
Ogółem do turniejowych rozgrywek przystąpiło 105 zawodniczek. Na koniec okazało się, że zawody wygrał Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu, drugi był Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, a trzecia Szkoła Podstawowa im. Ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach. Dalsze kolejne miejsca wywalczyły zespoły: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Szwarcenowie i Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim.
Ponadto na hali wystąpiły drużyny ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicz (Stare Dłutowo), Zespółu Szkół Podstawowej i Muzycznej, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście, Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie, Szkoły Podstawowej w Mrocznie, Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście i Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach.
Za zajęcie od 1 do 6 miejsce organizatorzy ufundowali pamiątkowe puchary i dyplomy, natomiast za zajęcie od 1 do 3 miejsca były pamiątkowe medale dla każdej zawodniczki. Organizatorzy przewidzieli także dodatkowe wyróżnienia dla najlepszego bramkarza. Takie wyróżnienie zdobyła zawodniczka ze Szkoły Podstawowej im. Ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach — Magdalena Napiórkowska. Królem strzelców została zawodniczka z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu – Maja Napiórkowska. ul2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5