Szachowa rywalizacja o puchar wójta

2023-01-24 10:09:52(ost. akt: 2023-01-24 10:11:50)

Autor zdjęcia: GCK Kurzętnik

Gmina Kurzętnik szachami stoi. Kolejne zaproszenie na turniej szachowy spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Przy stołach zasiadło ponad 50 osób.
W sali Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się kolejny już turniej szachowy o puchar wójta Gminy Kurzętnik. Do Kurzętnika przyjechało ponad 50 dzieci z kilku miejscowości. Oficjalnego otwarcia dokonał Piotr Piątek Komisarz Gminy Kurzętnik, Roman Lewicki Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku wraz ze współorganizatorem wydarzenia Feliksem Stachowiczem, który od lat propaguje grę w szachy.

Przed rozpoczęciem oficjalnych rozgrywek odbył się turniej pokazowy, w którym zagrał Komisarz Gminy Kurzętnik oraz zawodnik z Gminy Kurzętnik, który uzyskał najlepszy wynik w poprzednim turnieju, a był nim Bartosz Mirosław. Opinia sędziego zadecydowała o remisie. Po zaciętych rozgrywkach nastąpiło podliczenie punktów i ogłoszenie wyników .Nagrody ufundowane przez Gminę Kurzętnik oraz Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku wręczył Piotr Piątek Komisarz Gminy Kurzętnik wraz z Romanem Lewickim Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku.

— Z tego miejsca po raz kolejny dziękujemy inicjatorowi tego wydarzenia Feliksowi Stachowiczowi za profesjonalizm, sędziowanie oraz organizację tego szachowego przedsięwzięcia. Dziękujemy również Zycie Sadowskiej, Annie Ottka oraz Ewelinie Grabowskiej za pomoc w sędziowaniu. Bardzo było nam miło spotkać się po raz kolejny z Wami na szachowym turnieju. — podsumowują organizatorzy.

Wyniki:
Kategoria klas I-III
1. Bartosz Mirosław
2. Jan Pawlik
3. Julian Malinowski

Kategoria klas IV-VI
1. Miłosz Mirosław
2. Nikodem Kołakowski
3. Mateusz Pawlik

Kategoria klas VII- VIII oraz szkoły ponadpodstawowe
1. Cyprian Szwarc
2. Wiktoria Dziodko
3. Kacper Grajewski

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5