Magia Świąt na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kurzętniku [ZDJĘCIA]

2022-12-04 17:11:59(ost. akt: 2022-12-04 18:27:24)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W pierwszą niedzielę grudnia w Kurzętniku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Gdyby to był konkurs jarmarków, to trzeba przyznać, że Kurzętnik podniósł poprzeczkę bardzo wysoko.
Na placu przy Centrum Usług Społecznych stanęło ponad 35 stoisk, trudno wymienić wszystkie wspaniałe rzeczy, które można było kupić. Były cudowne pachnące lasem choinki od Nadleśnictwa Brodnica. Zielone stoisko leśników z drzewkami witało wszystkich odwiedzających Jarmark w Kurzętniku. Dalej mieszały się zapachy cynamonu, pierników, rozgrzewającej herbaty i przepysznej czekolady. Minnie i Mickey, Minionek, maskotka z Psiego Patrolu oraz śnieżynki, elfy i cała masa pomocników Mikołaja, częstowali cukierkami i przybijali piątki maluchom.

Jak na jarmark poprzedzający Boże Narodzenie przystało, na stoiskach nie zabrakło rękodzieła, ozdób, swojskich wyrobów, słodkości i niezliczonej ilości propozycji na świąteczny prezent. Przez 4 godziny trwania Jarmarku w Kurzętniku, stoiska były oblegane, chętnych nie brakowało. Tego dnia zdecydowanie Kurzętnik był najbardziej gwarną miejscowością w całej okolicy.

Na placu za CUS-em na najmłodszych czekała klasyczna wenecka karuzela. Aksamitne kolory, figury oddające piękno baśniowego świata, ruszające się koniki – wprawiały jej użytkowników i obserwatorów w bardzo romantyczny nastrój. Karuzela ta z pewnością dorosłych przeniosła w świat dzieciństwa, a dzieci w świat marzeń. Na scenie prezentowały się młode talenty z sekcji artystycznych działających przy Centrum Usług Społecznych. Piękne świąteczne piosenki w wykonaniu najmłodszych chwytały za serce, budowały magiczną atmosferę grudniowych świąt.

Nie można zapominać o najważniejszej postaci tej wyjątkowej niedzieli. Mowa o Mikołaju, do którego ustawiały się kolejki. Każdy chciał usiąść na jego kolanach, zrobić sobie wspólne zdjęcie. Mikołaj był niezwykle rozmowny, chętnie zagadywał i pozdrawiał serdecznie wszystkich.

Trudno zliczyć atrakcje zaproponowane przez Organizatorów. Wiele osób ciężko pracowało, aby stworzyć dla mieszkańców i gości ten niezwykły dzień. Udało się, należą się ogromne podziękowania.

Finałem dnia był przemarsz na rynek w Kurzętniku. Tu swoją klasę, kolejny raz pokazała Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która poprowadziła korowód i wprowadziła magię podczas odpalania świątecznych iluminacji. Moment niezwykły, "Jest taki dzień" w wykonaniu Orkiestry robił ogromne wrażenie.


Kto postanowił przybyć do Kurzętnika w pierwszą niedzielę grudnia, z pewnością nie żałował. Przed nami kolejne spotkania na Bożonarodzeniowych Jarmarkach. 10 grudnia w Biskupcu, Iławie i Rybnie. 17 grudnia w Lubawie i 18 grudnia w Nowym Mieście Lubawskim.


red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5