Pierwsza pomoc i konkurs plastyczny z SKO w Szkole Podstawowej w Tereszewie

2022-11-25 14:42:54(ost. akt: 2022-11-25 15:02:21)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Tereszewie

W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie prężnie działa Szkolna Kasa Oszczędności.
Uczniowie należący do Szkolnej Kasy Oszczędności przeprowadzają bardzo ważne i potrzebne zajęcia w klasach związane ekonomią, ekologią, a nawet zdrowiem.
Odbyły się także zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy z troski o zdrowie i bezpieczeństwo. Ta umiejętność może się przydać nie tylko na ulicy, ale również w domu.


To nie koniec aktywności SKO w Tereszewie. W ostatnim czasie szkoła fantastycznie zaprezentowała się w Powiatowym Konkursie Plastycznym Promującym SKO i PKO, którego była gospodarzem. W ocenie zgłoszonych prac przez uczniów szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego, jury wzięło pod uwagę wykonanie prac zgodnie z regulaminem oraz pomysłowość i estetykę wykonania. Dzieci przygotowywały prace w trzech kategoriach tematycznych: "Wesoła skarbonka", "Oszczędzamy codziennie, nie tylko od święta", "Plakat promujący dzialalność Szkolnych Kas Oszczędności".

Obrazek w tresci

Klasyfikacja konkursu powiatowego SKO i PKO:
Kategoria 1: klasy 1-2
I m-ce Kornelia Wójcik SP Bratian
II m-ce Lena Kremska SP Tereszewo
III m-ce Hubert Knowski SP Tereszewo
wyróżnienie: Piotr Chmieliński SP Radomno

Kategoria 2: klasy 3-4
I m-ce Filip Kotewicz SP Tereszewo
II m-ce Filip Szczawiński SP Tereszewo
III m-ce Oliwia Robaczewska SP Marzęcice

Kategoria 3: klasy 5-6
I m-ce Julia Cieszewska SP Tereszewo
II m-ce Blanka Malinowska SP Marzęcice
III m-ce Magdalena Wietecha SP Tereszewo
wyróżnienie: Julia Starościk SP Radomno

Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów szkół podstawowych. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy.
Książeczka SKO to pierwsze minikonto dziecka z książeczką oszczędnościową, w której Opiekun zapisuje gromadzone przez dziecko pieniądze i wirtualną książeczkę na stronie www, gdzie można to zrobić samemu. Najbardziej systematycznie oszczędzający uczniowie, klasy i szkoły otrzymują nagrody od Banku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i działalności w SKO.

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5