"Do Hymnu" w nowomiejskiej Trójce

2022-11-22 22:03:41(ost. akt: 2022-11-22 22:13:36)

Autor zdjęcia: SP3 NML

Dziś o godzinie 10.45 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu".
"Do hymnu" jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.
"Do Hymnu" jest konkursem, który polega na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. Z tegorocznego kanonu tychże utworów wybrano "Rotę" oraz "Święta miłości kochanej Ojczyzny".
-Tym, co nadaje szczególny charakter naszej szkole jest kultywowanie tradycji, które kształtują świadomość narodową uczniów. Organizacja świąt o charakterze patriotycznym oraz regularne włączanie się do ogólnopolskich kampanii i akcji o tematyce historycznej zdecydowanie wyróżniają nas na tle innych szkół. Godziny prób, zaangażowanie uczniów i nauczycieli oraz efektowna dekoracja sprawiły, że efekt był wspaniały i wzruszający. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, co napawa dumą i po raz kolejny daje poczucie, że mamy wspaniałą i ambitną młodzież, za którą stoją zaangażowani rodzice – mówi dyrektor szkoły Ewelina Niścigorska-Bojarska
Dyrygentem chóru składającego się z prawie 150 uczniów oraz organizatorem konkursu w szkole był nauczyciel muzyki Marek Piątkowski.
Konkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. mk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5