Młode Lwy z Mszanowa na czele Mini Mundialu

2022-11-20 14:41:47(ost. akt: 2022-11-20 14:52:36)
Trzy najlepsze drużyny Mini Mundialu w Nowym Mieście

Trzy najlepsze drużyny Mini Mundialu w Nowym Mieście

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na hali sportowej MOSiR w Nowym Mieście rozegrano Mini Mundial, którego pomysłodawcą był Ryszard Krzemieniewski, animator sportu i rekreacji.
Do rozgrywek o kopię mundialowej statuetki stanęło 12 drużyn z powiatu nowomiejskiego i iławskiego. Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Z racji równej ilości punktów o wygranej zadecydowały rzuty karne.
Okazało się, że pierwsze miejsce w nowomiejskim Mini Mundialu zdobyła drużyna Młode Lwy 1 z Mszanowa. Drugą lokatę wywalczyła bratnia drużyna Młode Lwy 2 z Mszanowa, a trzecie zespół Zamku Kurzętnik. W składzie zwycięskiego zespołu grali: Maciej Buńka, Wojciech Goździewski, Miłosz Ługiewicz, Fabian Skonieczka, Antoni Wiergowski i Dominik Jagusz. Trenerem zwycięzców jest Piotr Kamiński.
Królem Strzelców okrzyknięto Macieja Buńkę (5 goli), a najlepszym bramkarzem został Dominik Jagusz.
Zwycięzcy otrzymali mundialową statuetkę, medale i gadżety rodem z Kataru. Również pozostałe drużyny wróciły do domów z medalami i statuetkami.
Ryszard Krzemieniewski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, dziękuje także drużynom i ich opiekunom za udział w Mini Mundialu. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5