Dbanie o stroje piłkarskie - co zrobić, aby cieszyć się nimi jak najdłużej?

2022-11-14 10:55:09(ost. akt: 2022-11-14 10:57:45)   Artykuł sponsorowany
Stroje piłkarskie z treningu na trening są poddawane intensywnej eksploatacji. Aby zachować ich dobry wygląd na długi czas konieczne jest przestrzeganie wytycznych producenta w zakresie ich konserwacji, a także stosowanie się do zaleceń, które prezentujemy w tym krótkim poradniku. Czy na pewno wiesz, jak dbać o stroje piłkarskie? a może popełniasz nieświadomie jeden z błędów pielęgnacji?
Stroje piłkarskie - z jakich dzianin są wykonane

Głównym kryterium konserwacji strojów piłkarskich jest stosowanie się do zaleceń producenta. Temperatura prania, wybór środków piorących, czy np. temperatury prasowania są uzależnione od rodzaju dzianiny, z jakiej zostały wykonane stroje piłkarskie. W przypadku producenta odzieży sportowej PEHA, który specjalizuje się w produkcji strojów sportowych z najwyższej jakości dzianin poliestrowych - kwestia pielęgnacji ubrań jest stosunkowo prosta.

Poliester to materiał, który idealnie sprawdza się podczas aktywności fizycznej. Jest oddychający, miły w dotyku i co najważniejsze - nie sprawia problemów w utrzymaniu go w czystości!

Jak prać poliester?

Dzianiny poliestrowe, z których uszyte są personalizowane stroje piłkarskie należy prać w proszkach lub płynach do prania przeznaczonych do prania kolorów. Te dedykowane bieli mają w swoim składzie zwykle wybielacze optyczne, które wraz z czasem mogą prowadzić do blaknięcia kolorów lub kolorowych elementów logotypów i innych grafik umieszczonych na koszulkach.

Stroje piłkarskie PEHA warto prać w niskich temperaturach - 30 do 40 stopni. Podczas wirowania nie zaleca się stosowania wysokich obrotów. Zalecany jest wybór 800 obr/min. Politerester jest szybkoschnący i nie chłonie wody. Z powodzeniem wystarczy rozwiesić stroje na suszarce, by już po niedługim czasie cieszyć się z czystych, suchych i gotowych do założenia kompletów.

Czy prasować stroje piłkarskie?

Dobrej jakości stroje do gry, takie jak stroje piłkarskie PEHA nie wymagają prasowania!
Wystarczy przestrzegać wyżej wymienionych zaleceń, aby wyciągnąć z prania niepogniecione, gotowe na kolejny trening ubrania. Jeżeli jednak koniecznie chcesz przeprasować lekkie zagniecenie, możesz użyć żelazka, jednak ustaw je na niższą temperaturę.

Jeżeli na koszulkach masz nadruki naklejane - prasuj je po lewej stronie. Jeżeli zdecydowałeś się na trwałe nadruki sublimacyjne, to po której stronie prasujesz koszulę nie ma znaczenia, ponieważ taki nadruk jest integralną częścią dzianiny i nie topi się podczas prasowania.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5