Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Marzęcicach [ZDJĘCIA]

2022-11-12 08:46:18(ost. akt: 2022-11-12 08:48:46)

Autor zdjęcia: SP Marzęcice

11 listopada to ważne święto narodowe w Polsce. W przededniu Święta Niepodległości 
na uroczystej akademii w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach zgromadzili się zaproszeni goście, pani dyrektor, pani wicedyrektor oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, aby radośnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości .
W ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. O godzinie 11.11 cała marzęcicka placówka rozbrzmiała gromkim i radosnym śpiewem.

Uczniowie klas VII i VIII, soliści oraz chórek szkolny pod czujnym okiem pani Anny Lewickiej i Anety Milz przedstawili montaż słowno-muzyczny, który skłaniał do refleksji nad tym jacy jesteśmy, czego pragniemy, dokąd w życiu chcemy zajść – my Polacy. Była to pięknie opowiedziana i wyśpiewana lekcja historii Polski, patriotyzmu i polskości.


Młodzieży udało się przekonać kolegów i koleżanki, że współczesny patriotyzm polega na tym, by:
„Żyć najpiękniej, jak to jest możliwe,
żyjąc nie tylko dla siebie, ale i dla innych.
Żyć dla innych to żyć dla kraju, dla ojczyzny.
Ojczyzna to my…”

Bez wątpienia udało im się stworzyć swoim występem wyjątkowy nastrój.
Młodzież, podczas uroczystości, wykorzystała sprzęt multimedialny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzięki niemu przedstawienie zostało sfilmowane i wykonano mnóstwo fotografii.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Pukalska, która podsumowała uroczystość i zaprosiła wszystkich na gminną Wieczornicę niepodległościową do Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku.

źródło: Szkoła Podstawowa w Marzęcicach
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5