Srebrne seniorki z SMS Kurzętnik

2022-11-10 10:42:13(ost. akt: 2022-11-10 10:48:47)

Autor zdjęcia: SMS Kurzętnik

Na Orliku w Kurzętniku, klub SMS Kurzętnik, był organizatorem czwartego i zarazem kończącego sezon turnieju Ligi Wojewódzkiej Seniorek.
Zawodniczki kurzętnickiego klubu zaprezentowały się doskonale, ostatecznie zajmując drugie miejsce.

— W pierwszym meczu przeciwko Jastrzębiankom dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie za sprawą Olgi i Kingi, jednak przeciwniczki za każdym razem wyrównywały i mecz zakończył się remisem 2:2 — relacjonuje trener SMS Kurzętnik, Jarosław Roszkowski.

Na uwagę zasługuje fakt, że najmłodsza piłkarka z klubu SMS, Olga Jeznach jeszcze nie dawno zdobywała swoje pierwsze bramki w kategorii Orlik i Młodzik, a podczas turnieju doczekała się przepięknej bramki w seniorskiej piłce nożnej. Była to 107 bramka Olgi Jeznach w barwach naszego klubu

W drugim meczu mistrzynie województwa z Iłowa były zdecydowanie lepsze od piłkarek z Kurzętnika. Jak podkreśla trener Roszkowski, okazji na zdobycie bramki nie brakowało.
— Trzeci mecz z Orlętami był bardzo emocjonujący, za każdym razem jak wychodziliśmy na prowadzenie za sprawą Gosi, przeciwniczki wyrównywały. Jednak bramka naszej kapitan drużyny Kingi w ostatniej minucie meczu dała nam trzy punkty — opowiada trener — Moje słowa przed rozpoczęciem dzisiejszego turnieju okazały się prorocze, „Gosia dziś będzie hattrick” i się doczekaliśmy!

W klasyfikacji końcowej Ligi Wojewódzkiej Seniorek w tym sezonie piłkarskim, klub SMS Kurzętnik zajmuje IV miejsce, najwyższe miejsce w seniorskiej piłce nożnej w historii klubu.

Podczas spotkania w ramach Ligi Wojewódzkiej kat. senior, piłkarki SMS Kurzętnik wystąpiły w składzie: Kinga Zabłońska, Zuzanna Żołnowska, Małgorzata Lejs, Martyna Kancidrowska, Paulina Dreszler, Magdalena Ciarkowska, Zuzanna Gomuła, Neli Babut, Bianka Kusińska, Olga Jeznach.
Ponadto w całym sezonie piłkarskim seniorek w drużynie również wystąpiły: Jagoda Domżalska, Wiktoria Mączkowska, Marta Dobrzyniecka, Natalia Dreszler.
Trenerzy: Jarosław Roszkowski, Wojciech Bober.

Wyniki rozgrywek:
SMS Kurzętnik - Jastrzębianki Ględy 2:2
(bramki: 1x Olga J., 1x Kinga Z.)
SMS Kurzętnik - Polonia Iłowo 0:12
SMS Kurzętnik - Orlęta Reszel 4:3
(bramki: 3x Gosia L., 1x Kinga Z.)

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5