Nowomiejska Akademia Kobiet otwiera ...szafę! [ZAPROSZENIE]

2022-09-22 09:53:05(ost. akt: 2022-09-22 10:38:29)
Szafa w Grudziądzu, a w niej ubrania, środki higieniczne dla kobiet i dzieci oraz zabawki

Szafa w Grudziądzu, a w niej ubrania, środki higieniczne dla kobiet i dzieci oraz zabawki

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W wielu miastach są miejsca, do których możemy przynieść rzeczy, których nie potrzebujemy, a ktoś może jeszcze z nich skorzystać. Produkujemy wiele śmieci, często zupełnie niepotrzebnie, a są osoby dla których rzecz nam niepotrzebna, może być niezbędna.
Nowomiejska Akademia Kobiet postanowiła, w przestrzeni miejskiej, postawić szafę na ubrania. Będą w niej rzeczy, które osoba potrzebująca będzie mogła sobie wziąć zupełnie za darmo.

— Podstawowym założeniem naszej akcji jest tworzenie kultury ekosolidarności, w której wykorzystuje się to, co inaczej byłoby wyrzucone, dajemy rzeczom drugie życie, a przy tym dbamy o środowisko — mówią panie z Nowomiejskiej Akademii Kobiet — W naszej szafie znajdziecie (na początek!) damskie ubrania adekwatne do obecnej pory roku. Wystarczy przyjść, znaleźć coś dla siebie i wziąć dla własnego użytku całkowicie za darmo.

Oficjalne otwarcie szafy odbędzie się w piątek, 30 września na targowisku miejskim. Nowomiejska Akademia Kobiet w godz. 15:30 - 18:00 będzie czekać z kawą, herbata i smakołykami. Panie opowiedzą o szczegółach akcji.

Szafę zapełniać będzie Nowomiejska Akademia Kobiet. Koordynacja jest konieczna, aby szafa zawierała rzeczy odpowiadające na konkretne potrzeby. Aby pomóc, wystarczy zgłosić się do Nowomiejskiej Akademii Kobiet i zapytać co w danej chwili jest potrzebne.

Warto podkreślić, że podobnie działają jadłodzielnie, czyli miejsca gdzie można oddać nadmiar jedzenia. Popularnością cieszą się także półki na cmentarzach, na których można zostawić zużyty znicz, aby inna osoba mogła go wziąć, wypełnić wkładem i postawić na pomnik. Warto korzystać, można oszczędzić pieniądze, zrobić coś pożytecznego dla Planety i dla innych osób.

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5