Awanse,odznaczenia i podziękowania dla policjantów z okazji ich święta

2022-07-28 00:12:37(ost. akt: 2022-07-28 00:19:29)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nowomiejscy policjanci, jak co roku, obchodzili swoje święto. Po mszy świętej w bazylice kolegiackiej, w Kinoteatrze Harmonia, odbył się uroczysty apel z wręczeniem wyróżnień, awansów o odznaczeń.
Najpierw jednak, przed tablicą w komendzie powiatowej, która upamiętnia poległych i pomordowanych w 1944 roku policjantów, złożono kwiaty. Następnie w nowomiejskiej bazylice policjanci i przedstawiciele samorządów wysłuchali mszy świętej, którą odprawił ks. proboszcz Zbigniew Markowski, kapelan policjantów. Potem wszyscy przemieścili się do kinoteatru.
Uroczystość w Kinoteatrze Harmonia zaszczycił nadinsp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie. Na widowni obecni byli również samorządowcy, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i komendant PSP. Na uroczystość przybyli także bliscy i rodziny awansowanych funkcjonariuszy.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenie oraz awanse w stopniach służbowych. Z komendy powiatowej awansowanych zostało 28 funkcjonariuszy. Nadinspektor Tomasz Klimek wręczył jednej policjantce srebrny medal za długoletnią służbę, a jeden funkcjonariusz w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego odznaczony został srebrną odznaką „Zasłużony Policjant”.
Insp. Jacek Drozdowski, komendant powiatowy policji w Nowym Mieście złożył życzenia wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym i podziękował za ich pracę na rzecz bezpieczeństwa, ale także ich rodzinom za wsparcie i zrozumienie tej niezwykłej, często trudnej, pełnej poświęcenia służby.

Nadinsp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki zaznaczył, że olsztyński garnizon policji znajduje się w czołówce krajowej jeżeli chodzi o ograniczanie przestępczości i wykrywalność sprawców. Jest w tym również zasługa policjantów z Nowego Miasta. Ze strony komendanta nie zabrakło również słów uznania i podziękowań w stosunku do lokalnych samorządów.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5