X Przegląd Pieśni Religijnej w Kurzętniku

2022-07-25 22:14:06(ost. akt: 2022-07-25 22:50:10)
Najmłodsza uczestniczka Celina Kremska z mamą

Najmłodsza uczestniczka Celina Kremska z mamą

Autor zdjęcia: Magdalena Kortes

25 lipca odbył się X Przegląd Pieśni Religijnej w Kurzętniku. W tym roku na Górze Zamkowej zaprezentowało się aż 26 uczestników z województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.
W godzinach popołudniowych, w pięknej scenerii amfiteatru w Kurzętniku 26 wokalistów, w tym zespół i schola, zaprezentowało swoje umiejętności wokalne. Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonał Roman Lewicki, Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku wraz z Przewodniczącym Rady Gminy w Kurzętniku Panem Wojciechem Goniszewskim.
Każdy z wykonawców otrzymał anioła, a jury w składzie ks. Kazimierz Recki, wikariusz kurzętnickiej parafii oraz pani Anna Weisgerber, pracownik Urzędu Gminy w Kurzętniku wybrało Osobowość X Przeglądu Pieśni Religijnej. W tym roku Statuetkę i tytuł Osobowości Przeglądu zdobył Kacper Groszewski z Wawrowic.
Prowadząca przegląd pani Anna Lewicka podziękowała i pogratulowała wszystkim uczestnikom oraz zaprosiła na kolejny przegląd już za rok.
Magdalena Kortes2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5