Piłkarki SMS Kurzętnik IV drużyną Mistrzostw Polski

2022-07-20 11:11:54(ost. akt: 2022-07-20 11:13:53)

Autor zdjęcia: SMS Kurzętnik

W dniach 10-13 lipca 2022 r. odbyły się w Zamościu Mistrzostwa Polski LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Historyczny sukces dla klubu, gminy Kurzętnik i powiatu nowomiejskiego osiągnęły piłkarki SMS Kurzętnik zdobywając 4 miejsce w Polsce.
Po losowaniu kurzętnickie piłkarki znalazły się w najtrudniejszej grupie mistrzostw, jako najmłodszy klub sportowy spośród 12 występujących miały niezwykle trudne przeciwniczki z renomowanych klubów. Dziewczęta po odprawie z trenerem dały jasno znać, że będą walczyły do ostatniego gwizdka sędziego. Jak obiecały tak też zrobiły, już w pierwszym meczu grupowym przegrywając 0:2 z Medykiem Konin (mistrzynie województwa wielkopolskiego), wygrały mecz 3:2. W drugim spotkaniu przegrywały 0:1 ze Staszkówką Jelną (mistrzynie województwa małopolskiego) i również tym razem wyszły zwycięsko 2:1. W trzecim spotkaniu z Polonią Świdnica (mistrzynie województwa dolnośląskiego) był remis 2:2, a to pozwoliło im zająć I miejsce w swojej grupie i walczyć o pierwszą szóstkę w kraju.


W walce o pierwszą szóstkę musiały rozegrać dwa spotkania. W pierwszym meczu musiały uznać wyższość piłkarek UKKS Katowice (mistrzynie województwa śląskiego) przegrywając 1:6. Warto podkreślić, że piłkarki SMS Kurzętnik były jedyną drużyną, która podczas Mistrzostw Polski strzeliła bramkę katowiczankom, późniejszym zwyciężczyniom turnieju. Drugi mecz to również sporo emocji i bramek, przegrywając 1:2 ze Stalą Łańcut (mistrzynie województwa podkarpackiego) wygrały mecz 3:2 i wywalczyły sobie prawo do gry w meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski.

Mecz o III miejsce Mistrzostw Polski rozegrały z Polonią Świdnica, z tą z którą dwa dni wcześnie rywalizowały w grupie. Mecz stał na wyrównanym poziomie z dużą ilością okazji bramkowych zarówno z jednej, jak i drugiej drużyny. Więcej szczęścia z przebiegu całego meczu miały piłkarki ze Świdnicy i to one zdobyły dwie bramki wygrywając spotkanie 2:0

Podsumowując całe Mistrzostwa Polski były one niezwykle, emocjonujące i fantastyczne w wykonaniu piłkarek SMS Kurzętnik.

Faza grupowa:
Grupa C:
SMS Kurzętnik – KKPK Medyk Konin 3:2
SMS Kurzętnik – UKS 3 Staszkówka Jelna 2:1
SMS Kurzętnik – MKS Polonia Świdnica 2:2

Grupa D (gra o miejsca I-VI):
SMS Kurzętnik – UKKS Katowice 1:6
SMS Kurzętnik – Stal Łańcut 3:2

Mecz o III miejsce:
SMS Kurzętnik – MKS Polonia Świdnica 0:2

Niesamowite jest to, że kapitan Klubu Sportowego SMS Kurzętnik - Olga Jeznach zaledwie rok temu wraz z drużyną wywalczyła w Reńskiej Wsi (woj. opolskim) Puchar za IX miejsce w Mistrzostwach Polski, a w tym roku z rąk organizatorów w Zamościu (woj. lubelskie) odebrała Puchar za IV miejsce w Mistrzostwach Polski.

SKŁAD DRUŻYNY SMS KURZĘTNIK:
- Olga Jeznach (C), Martyna Rynkowska (GK), Jagoda Domżalska, Zuzanna Kądziela, Nadia Janowska, Justyna Kądziela, Nadia Rogowska, Bianka Kusińska, Aleksandra Podgórska, Marta Dobrzyniecka, Oliwia Anuszewska.

Trener: Jarosław Roszkowski
Asystent trenera: Zuzanna Gomuła
Kierownik drużyny: Anna Chojnacka

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka Zamość 2022”:
- I miejsce – UKKS Katowice (woj. śląskie)
- II miejsce – Astoria Junior Szczerców (woj. łódzkie)
- III miejsce – MKS Polonia Świdnica (woj. dolnośląskie)
- IV miejsce – SMS Kurzętnik (woj. warmińsko-mazurskie)
- V miejsce – Stal Łańcut (woj. podkarpackie)
- VI miejsce – LKS Wilki Wilków (woj. lubelskie)
- VII miejsce – ULKS Gród Bodzentyn (woj. świętokrzyskie)
- VIII miejsce – UKS 3 Staszkówka Jelna (woj. małopolskie)
- IX miejsce – Kaperki Puck (woj. pomorskie)
- X miejsce – KKPK Medyk Konin (woj. wielkopolskie)
- XI miejsce – Rolnik Biedrzychowice (woj. opolskie)
- XII miejsce – Husarki Mochowo (woj. mazowieckie)

Organizatorami Mistrzostw Polski "Mała Piłkarska Kadra Czeka" byli:
- Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe
- Polski Związek Piłki Nożnej

red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5