Strażacy z nowomiejskiej komendy w składzie reprezentacji Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym

2022-06-30 17:30:57(ost. akt: 2022-06-30 17:41:14)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Częstochowie odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym. Zmagania odbywały się na terenie stadionu sportowego Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej. Ekipa naszego regionu zdobyła 3 lokatę.
W zawodach rywalizowało 16 reprezentacji z komend wojewódzkich PSP oraz 4 reprezentacje ze szkół pożarniczych. Zawody rozegrano w czterech konkurencjach: pożarniczym torze przeszkód, wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej, sztafecie 4 x100 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowe.
Reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego, w klasyfikacji drużynowej, zajęła zaszczytne III miejsce, ustępując jedynie drużynie z województwa mazowieckiego, która zajęła I miejsce i drużynie z regionu świętokrzyskiego, która zajęła II miejsce. W skład reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego weszło czterech zawodników z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście. Byli to: Patryk Grzechowiak, Przemysław Kierzenkowski, Paweł Jędrzejewski i Błażej Sławiński.
— Oprócz zajętego III miejsca w rywalizacji drużynowej — Przemysław Kierzenkowski, zawodnik z nowomiejskiej komendy obronił tytuł z roku 2021 i ponownie został mistrzem Polski w klasyfikacji indywidualnej w dwuboju pożarniczym z czasem 31,91 sek., wyprzedzając zawodnika z województwa świętokrzyskiego, który uzyskał czas 31,93 sek. i zawodnika z województwa podlaskiego, który uzyskał czas 32,10 sek. — mówi st. bryg. Józef Dobies z nowomiejskiej komendy PSP.
W składzie reprezentacji regionu warmińsko-mazurskiego w sporcie pożarniczym znaleźli się: Andrzej Bicki, kierownik drużyny i trener z KW PSP w Olsztynie, Przemysław Żydaczek (KP PSP Ostróda), Patryk Grzechowiak (KP PSP Nowe Miasto), Przemysław Kierzenkowski (KP PSP Nowe Miasto), Paweł Jędrzejewski (KP PSP Nowe Miasto), Błażej Sławiński (KP PSP Nowe Miasto), Filip Sosnowski (KP PSP Działdowo), Piotr Sławiński (KP PSP Gołdap) i Mateusz Dyniszuk (KP PSP Gołdap).
Opr ul


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5