W Kole PZW Nowe Miasto dużo się dzieje. Świętowały dzieci, poznaliśmy Mistrzów Koła

2022-06-23 08:19:00(ost. akt: 2022-06-23 08:34:47)

Autor zdjęcia: Koło PZW nr 35 w Nowym Mieście Lubawskim

Było coś dla młodych i dla starszych wędkarzy, członków Koła nr 35 PZW w Nowym Mieście. Za nimi dwie udane imprezy, oczywiście z wędką w roli głównej.
W dniu 11 czerwca na wyrobisku Nielbark, odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Do dziecięcej rywalizacji stawiło się 30 uczestników, 7 dziewczynek i 23 chłopców. Młodzi adepci wędkarstwa rywalizowali w czterech kategoriach. Dziewczęta w kategoriach 6-9 lat i 10-16 lat oraz chłopcy w kategoriach 6-9 lat i 10-16 lat.

Obrazek w tresci

— Dzięki wsparciu firm z którymi współpracujemy, dla każdego uczestnika mieliśmy przygotowane paczki ze słodyczami oraz nagrody wędkarskie — mówi Karol Chrapiński, prezes Koła nr 35 PZW w Nowym Mieście — W naszych zawodach nikt nie był przegrany, a w miłej atmosferze i w duchu walki fair play wyłoniliśmy najlepszych.
Wśród dziewczynek w kategorii 6-9 lat wygrały kolejno: Julia Gortatowska , Julia Stankowska i Julia Zielińska. W kategorii 10-16 lat wygrała Klaudia Dreszler, dalej Maja Dudalska i Oliwia Jarzębowska.
Podium w kategorii 6-9 lat wśród chłopców to: Franciszek Chrapiński, Filip Stankowski i Denis Nawasielski. Wśród chłopców w kategorii 10-16 lat, najlepsi byli: Wojciech Cymer, Mateusz Kalitowski i Michał Magierek.
Największą rybę podczas wędkarskiego dnia dziecka złowił Filip Stankowski

Po dziecięcych zawodach, w wędkarskie szranki stanęli dorośli członkowie Koła. Rywalizowali w dyscyplinie spławikowej na wyrobisku Nielbark, podczas Spławikowych Mistrzostw Koła. W zawodach wzięło udział 25 zawodników, w tym 3 kobiety i 4 juniorów. Zaciętą rywalizację zawodnicy toczyli w dwóch turach.

Obrazek w tresci

W kategorii junior, mistrzem został Dawid Łobodziński, wicemistrzem Hubert Suchocki, a drugim wicemistrzem Jakub Kowalkiewicz.
Wśród pań tryumfowała Monika Monczkowska, dalej Maja Dudalska i Edyta Żurawska.
W kategorii senior wygrał Dawid Sadowski, przed Arturem Łobodzińskim i Wojciechem Wardowskim.

— Dziękujemy wszystkim zawodnikom za świetną rywalizację oraz postawę fair play i wspaniałą atmosferę — mówi Karol Chrapiński, prezes Koła — Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieje że nowi mistrzowie Koła pojadą powalczyć już 25-26 czerwca na Mistrzostwach Okręgu które odbędą się na jeziorze Szańce.

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5