Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych wakacjach [ZDJĘCIA]

2022-06-22 15:31:22(ost. akt: 2022-06-22 15:34:16)

Autor zdjęcia: policja

Nowomiejscy policjanci przygotowują dzieciaki do wakacji. W trakcie spotkań oprócz sygnalizowania potencjalnych zagrożeń jest też czas na to, by przekazać dzieciom cenne wskazówki dotyczące tego jak bezpiecznie zachowywać się podczas wypoczynku.
Czerwiec to miesiąc kiedy niemal każdego dnia nowomiejscy policjanci spotykają się z dziećmi z przedszkoli i szkół przygotowując ich do spędzenia bezpiecznie wakacji. To jest najlepszy moment, aby przypominać o zagrożeniach jakie mogą spotkać nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów, ale także na swoim podwórku. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci przypominają m.in. gdzie absolutnie nie można się kąpać, jak zachowywać się w wodzie ale także z kim nie wolno rozmawiać i oddalać się, o tym jak poruszać się bezpiecznie rowerami, na rolkach, deskorolce czy hulajnodze.

Policjanci promują także konkursy dla dzieci "Filmowy przewodnik" oraz edukują dzieci za pomocą opowiadań z książeczki „Na ratunek Poli”.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów działania Policji. Mundurowi liczą na to, że ich rady na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

źródło: KPP Nowe Miasto
red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5