Wprowadzali w błąd cudzoziemców i urzędników

2022-05-30 17:00:07(ost. akt: 2022-05-30 17:13:59)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie w trakcie majowej kontroli legalności zatrudnienia w agencji pośrednictwa pracy stwierdzili nieprawidłowości. Sprawa miała miejsce w powiecie nowomiejskim.
Okazało się, że w firmie działającej na terenie powiatu nowomiejskiego obecny właściciel doprowadził cudzoziemców do nielegalnego wykonywania pracy. Natomiast poprzedni pracodawca świadomie wprowadzał w błąd urzędników i wyłudzał dokumenty.
Właścicielka firmy podstępnie wprowadziła w błąd urzędników. Trzydziestoletnia kobieta wyłudziła dokumenty, poświadczając nieprawdę. — Złożyła co najmniej 36 fałszywych oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom wiedząc, że wnioskodawcy w rzeczywistości nie zatrudnią obcokrajowców. W dodatku kobieta sprzedała swoją spółkę 32-letniemu obywatelowi Ukrainy i dalej działała na rzecz firmy, nie będąc jej właścicielem — wyjaśnia mjr SG Mirosława Aleksandrowicz rzecznik prasowy komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili również, że nowy właściciel agencji, doprowadził 17 cudzoziemców do nielegalnego wykonywania pracy. Ośmiu obywateli Ukrainy, sześciu Mołdawii i trzech Gruzji pracowało na terenie Warmii i Mazur niezgodnie z przepisami. Ponadto mężczyzna nie dopełnił formalności dotyczących rejestracji firmy.
— Mieszkanka powiatu nowomiejskiego przyznała się do popełnienia przestępstwa polegającego na wyłudzeniu podstępem poświadczenia nieprawdy i poniesie odpowiedzialność karną. Natomiast obywatel Ukrainy został ukarany grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych. red

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3100527 30 maj 2022 20:15

    Czy aby kolejny raz interes cudzoziemców nie jest stawiany ponad interes obywatela Polski???

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5