Wieczorny memoriał Wacława Wasieli w grodzie nad Drwęcą

2022-05-14 15:25:26(ost. akt: 2022-05-14 15:33:31)
Rozpoczęcie zawodów na stadionie MOSiR w Nowym Mieście

Rozpoczęcie zawodów na stadionie MOSiR w Nowym Mieście

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nowe Miasto Lubawskie gościło 370 młodych sportowców, którzy skorzystali z zaproszenia na memoriał lekkoatletyczny Wacława Wasieli — Przyjaciela Sportu Nowomiejskiego”.
Była to już druga odsłona sportowego spotkania pn. Wieczorny Lekkoatletyczny Memoriał „Przyjaciela Sportu Nowomiejskiego”. Patronat nad zawodami objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, który osobiście przybył do Nowego Miasta.
Sportowcy z klubów całego regionu startowali w konkurencjach lekkoatletycznych, by tylko wymienić: biegi, skok w dal i wzwyż, rzut oszczepem i pchnięcie kulą. Impreza zapoczątkowała Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny w Nowym Mieście i z tej okazji rozegrano bieg sztafetowy rodzin, który cieszył się sporym zainteresowaniem.
W Nowym Mieście, z okazji zawodów, gościli Elżbieta i Robert — córka i syn Wacława Wasieli. Miłą niespodzianką było wręczenie po raz pierwszy Nagrody im. Wacława Wasieli — „Przyjaciel Sportu”. Popiersie znanego działacza, który szczególnie upodobał sobie środowisko sportowe i samorządowe Nowego Miasta, otrzymał trener i przyjaciel śp. Wacława — Mirosław Urbanowski. Cenne pamiątki w postaci oryginalnych zegarów, rodzina śp. Władysława, wręczyła osobom zaangażowanym w organizację zawodów i wspierającym nowomiejski sport młodzieży.
Obecny na zawodach, poseł Zbigniew Ziejewski, zauważył, że tak liczna obecność młodych sportowców, świadczy o wielkim zaangażowaniu zawodników i ich trenerów, dodał że zapewne wyrosną z nich mistrzowie — nawet olimpijscy, a same zawody to piękna idea.
Potwierdzeniem słów posła był wynik, który osiągnął Karol Kijewski, kulomiot (U18) z klubu Jurand Szczytno. Pchnął kulą na odległość 18,03 i uzyskał kwalifikację do mistrzostw Europy, które odbędą się w Izraelu. ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5