Pierwsi druhowie seniorzy OSP z dodatkowym świadczeniem emerytalnym

2022-05-10 20:18:27(ost. akt: 2022-05-11 01:00:11)
Dzień Strażaka Seniora odbył się w sali CUS

Dzień Strażaka Seniora odbył się w sali CUS

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Kurzętniku odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży pożarnych RP. Spotkanie połączono z Dniem Strażaka Seniora. Posiedzenie było okazją do podsumowania konkurs kronik z gminnych jednostek OSP.
Podczas posiedzenia dh Leszek Zagórski, komendant gminny, poinformował druhów seniorów o aktualnych sprawach, które dotyczą jednostek ochotniczych, w których kiedyś aktywnie działali. Podano także aktualne statystyki.
— Na koniec 2021 roku w jednostkach na terenie gminy Kurzętnik było zarejestrowanych 400 druhów tzw. zwyczajnych. W tym towarzystwie jest 51 kobiet. Druhów honorowych jest 20, a wspierających 2. Liczna jest grupa skupiona w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, bowiem to 49 osób — wyliczał dh Wojciech Kozłowski, wiceprezes zarządu gminnego.
Na zebraniu podano terminy ważnych zawodów, w których wezmą udział drużyny z gminy Kurzętnik. Gminne zawody w sporcie pożarniczym odbędą się 28 maja, natomiast zawody powiatowe zaplanowano na 26 czerwca.
Spotkanie było okazja do symbolicznego wręczenia świadczeń emerytalnych dla druhów, którzy maja udokumentowane 25 lat służby w OSP i brali czynnie udział w akcjach. Jest to kwota 200 złotych miesięcznie.
Przed posiedzeniem, jury powołane przez zarząd gminny, oceniło kroniki jednostek OSP, które zgłoszono do konkursu. Oceniano przekaz historyczny, aktualizację wpisów i estetykę kronik. Zdaniem komisji najwyższą ocenę uzyskała kronika z OSP w Marzęcicach (1500 złotych nagrody). Drugą lokatę przyznano kronice z Krzemieniewa (1000 złotych), a trzecią OSP z Nielbarka (500 złotych). Nagrodowe vouchery, przeznaczone na na działalność jednostek, wręczył Piotr Piątek, pełniący obowiązki wójta gminy Kurzętnik. Spotkanie zakończył wspólny obiad.
Stanisław R. Ulatowski


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5