Spinnigowanie drużynowe na wodzie Jeziora Wielkie Leźno

2022-05-08 12:24:18(ost. akt: 2022-05-08 12:30:38)
Wspólna fotografia zawodników nad Jeziorem Wielkie Leźno

Wspólna fotografia zawodników nad Jeziorem Wielkie Leźno

Autor zdjęcia: PZW Nowe Miasto

Na wodzie Jeziora Wielkie Leźno przeprowadzono zawody spinningowe z łodzi "O Puchar Wójta Gminy Brzozie". Wędkowano w dwuosobowych zespołach.
Z zaproszenia Koła PZW w Nowym Mieście Lubawskim skorzystało się 25 załóg. — Pogoda dopisała, szkoda że ryby wymiarowe nie chciały brać. Sporo załóg łowiło ryby którym brakowało kilku centymetrów by zapunktować — przyznają organizatorzy.
W jednej sześciogodzinnej turze najlepszymi okazali się członkowie Wydra Team (Jaworski i Żurawski) łowiąc dwa szczupaki i jednego okonia. Drugie miejsce zajął team Bezłowni (Sudaj i Bajkowski), którzy mieli na koncie jednego szczupaka. Na najniższym stopniu podium znalazł się Dream Team (Żyłowski i Sadowski) również łowiąc jednego szczupaka. Czwartą pozycję zajął team Warszawa Wola, a piątą Semper Fishing Team. Ostatnie nagradzane miejsce, czyli szóste, zajął team Pod Kasztanem, a na siódmym miejscu sklasyfikowano zespół Uwaga Wędkarz.
Nagrodzono także łowców największych okazów. Był to 55- centymetrowy szczupak, który trafił się Andrzejowi Sudaj oraz okoń mierzący 29 centymetrów, złowiony przez Wojciecha Wardowskiego. ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5