Warto uczyć się zawodu w EXPOM S.A. - ciekawa propozycja dla uczniów

2022-03-23 11:45:47(ost. akt: 2022-03-23 12:38:14)   Artykuł sponsorowany
Obrazek w tresci

Fot. EXPOM S.A.
EXPOM S.A. to przedsiębiorstwo z Kurzętnika, trudniące się produkcją wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Warto dodać, że produkowane przez tę firmę konstrukcje to dźwigi portowe, offshore, żurawiki szalupowe (tj. urządzenia, które spuszczają szalupy ratunkowe ze statków wycieczkowych) oraz wiele innych od kilku- do kilkudziesięciotonowych konstrukcji spawanych. Jest to jedna z największych firm w okolicy, zatrudniająca kilkaset pracowników.

EXPOM S.A. od ponad 50 lat prowadzi praktyki w zawodach: ślusarz, lakiernik, operator maszyn CNC. W roku szkolnym 2022/2023 firma otworzyła nowy kierunek kształcenia w zawodzie elektryk. Warto dodać, że od początku funkcjonowania warsztatu uczniowskiego zawód zdobyło ponad 700 uczniów.

Uczniowie Szkół Zawodowych w ramach praktyk otrzymują szereg korzyści. Do najciekawszych benefitów należą wysokie premie uznaniowe, nagrody pieniężne i rzeczowe przyznawane za sumienną pracę i zaangażowanie podczas nauki (ostatnio wśród wyróżnionych uczniów rozdano nagrody za kwotę ok. 7.000 zł). Firma motywuje do nauki poprzez wiele innych nagród m.in. zapewnia karnety na siłownię w Kurzętniku czy wejścia na zajęcia kickboxingu. EXPOM S.A. wypłaca także premie roczne za uzyskaną w szkole średnią ocen powyżej 4,0, zaangażowanie na praktykach oraz frekwencję, razem do uzyskania jest ponad tysiąc złotych. Jak widać, firma daje dużo od siebie, poza dodatkami finansowymi i nagrodami rzeczowymi EXPOM S.A. prowadzi także uzupełniające nauczanie teorii. Są to zajęcia specjalne dla wszystkich praktykantów, prowadzone przez najlepszych fachowców- inżynierów, mających długoletnie doświadczenie w pracy.

Fot. EXPOM S.A.
Taka forma nauczania zapewnia, że uczeń po skończeniu 3 lat praktyk w EXPOM S.A. ma wiedzę niezbędną do samodzielnej pracy w wyuczonym zawodzie. Celem firmy jest wykształcenie sobie fachowców, gdyż EXPOM S.A. gwarantuje zatrudnienie dla młodzieży po 3 latach nauki. Nad procesem nauczania czuwa dwoje instruktorów oraz osoby z administracji, mające realny wpływ na udoskonalanie procesu nauczania i konstruowania oferty dla uczniów tego przedsiębiorstwa.

Aktualnie trwa rekrutacja na rok szkolny 2022/2023, zachęcamy więc do zgłaszania swojej kandydatury, gdyż z całą pewnością EXPOM S.A. jest wyborem godnym polecenia.
Kontakt do działu kadr:

Anna Leszczyńska
tel. 662 226 082

Fot. EXPOM S.A.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5