Kolejni nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z dalszej jazdy

2022-02-21 20:08:32(ost. akt: 2022-02-21 20:12:33)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W miniony weekend nowomiejscy policjanci interweniowali wobec kolejnych kierujących, którzy lekceważąco podchodzą do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze wyeliminowali z dalszej jazdy kierującego audi, który rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, kierującego mercedesem, który nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz kierującego fordem, który zlekceważył obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
W piątek ok. godz. 11:20 w miejscowości Radomno policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. 35-latek siedzący za kierownicą auta nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bowiem nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Jego spraw trafi teraz do sądu.
 
Przypominamy:
 
„Dotychczas za wykroczenie kierowania bez uprawnień kierowcy groził mandat karny w wysokości 500 zł. Od tego roku w każdym przypadku sprawa kierowana jest do sądu. Zgodnie z nowymi przepisami za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tys. zł. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata.”
 
Także w piątek ok. godz. 15:40 w Kuligach policjanci ruchu drogowego dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów zatrzymali do kontroli kierującego audi S8 Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h, tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące i otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych.
 
W niedzielę rano, ok. godz. 9:35 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego na terenie jednej ze stacji paliw w Nowym Mieście Lubawskim zauważyli mężczyznę, który podjechał tam fordem mondeo i wszedł na teren obiektu nie mając założonej maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos. Reagując na to wykroczenie mundurowi wylegitymowali 53-latka. Podczas dalszych czynności wykonywanych z mężczyzną policjanci ustalili, że posiada on aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę d od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowe Miasto
 

 
 
 
 

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5